ASUS Phoenix GeForce GTX 1650 Super ısınıyor

forfeit

Hectopat
ASUS Phoenix GTX 1650 Super ekran kartım var tek fanlı, Apex Legends'da 1080P en yüksekte 81 dereceyi görüyorum ve GTA 5'te de Very High ayarlarda 80 dereceyi görüyorum. Hatta bazen 80 dereceyi geçiyor 81-82 oluyor zaten 83 derece de mavi ekran veriyor 1 kere Apex Legends oynarken kapandı. Fan hızı otomatikte 55-60 derece arasında çalışıyor kendim manuel olarak 70 dereceye aldığımda kartın ısısı 80 dereceyi geçmiyor. Kasam Corsair Spec Delta RGB kasası, 3 adet önde RGB fan, 1 adet egzoz fanı ve 2 tane de üstte fan var buna rağmen neden ısınıyor anlamadım. Sorun nedir? Bu normal mi? Ve fan hızını 70 derecede kullansam bir sıkıntı olur mu?

ASUS Phoenix GTX 1650 Super ekran kartım var tek fanlı, Apex Legends'da 1080P en yüksekte 81 dereceyi görüyorum ve GTA 5'te de Very High ayarlarda 80 dereceyi görüyorum. Hatta bazen 80 dereceyi geçiyor 81-82 oluyor zaten 83 derece de mavi ekran veriyor 1 kere Apex Legends oynarken kapandı. Fan hızı otomatikte 55-60 derece arasında çalışıyor kendim manuel olarak 70 dereceye aldığımda kartın ısısı 80 dereceyi geçmiyor. Kasam Corsair Spec Delta RGB kasası, 3 adet önde RGB fan, 1 adet egzoz fanı ve 2 tane de üstte fan var buna rağmen neden ısınıyor anlamadım. Sorun nedir? Bu normal mi? Ve fan hızını 70 derecede kullansam bir sıkıntı olur mu?
Dostum manuel olarak ayarlarsan fan dönme hızını düştüğünü göreceksindir. Fan hızları da 70 (derece) olarak ölçülmez. Fanlarınızı kullanmaktan korkmayınız. Kasanız da hava alma açısından yetersiz kalıyor olabilir.

PSU fazla voltaj veriyor muhtemelen yeni mi topladın PC'yi.
Webteknonun superior bronze pc sini satın aldım corsair spec delta rgb kasası ve içinde vs550 psu var
Phoenix soğutması çok kötü bu sıcaklıkları alman fazla anormal değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda (Gta 5 ve Apex Legends Bölümünde) ekran kartının sıcaklığı 67 derecede hadi 70 derece olsun benim çok rahat 80 dereceye geliyor. Yani arada en az 10 derecelik bir sıcaklık farkı var.Benim kullandığım kasa ve psu Corsair spec delta rgb VS550 psu. onun kasası ve psusu Sharkoon M25-W Case ,Corsair RM750i 80+ gold psu. Bunların 10 derecelik etkisi var mıdır ?
(Bu arada youtube de falan Asus phoenix gtx 1650 super ekran kartının test videolarını bulamadım o yüzden çok fazla soru soruyorum kusura bakmayın.)

Son düzenleme:
Hocam bir videoyu baz alamazsınız. Kasanın konumu, kasa, oda sıcaklığı, diğer bileşenlerin sıcaklıkları, ekran kartının ve kasanın bakım durumu, hangi oyunda ya da programda kullandığına göre sıcaklık aktif olarak değişebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı