ASUS Prime A320M-F anakarta R5 5500 takılır mı?

KurenainoButa

Centipat
Merhaba, öncelikle anakartın kötü olduğunun farkındayım fakat hazır sistemle almıştım. Her neyse, ben şimdi bu sistemi bütçem el verdiğince yükseltiyorum, önce PSU'dan başladım, sırada işlemci var. Halihazırda R3 1200 AF var ve pek memnun değilim, anakartın sitesinden son sürüm BIOS güncellemesini yaptım, şu an anakart alacak bütçem yok ama konularda "VRM yetersiz kalır ve anakart yanar" gibi şeyler okuyorum. Eski işlemciler satışta yok, 2. el almak istemiyorum. Kısacası sıfır Ryzen 5 5500 alsam bu anakart ile sıkıntı yaşar mıyım? Yeni aldığım PSU 500W Silversonic. Ona göre satın alacağım.

Ekleme: Oc ile falan işim olmaz, yapmam yani.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Her konuda "anakartı değiştirin" yazısı olduğundan tereddüt ediyordum. Herhalde testleri yapılmıştır ki marka destek veriyor.

Darboğaz yaşayabilirsiniz dikkat edin! Anakart destek noktasında güçlü bir çipset'e sahip olmalı ve güç kaynağınızda sisteminiz ile uyumlu olmalı aksi halde sistem doğru bir performans vermeyecektir.

Darboğaz yaşayabilirsiniz dikkat edin! Anakart destek noktasında güçlü bir çipset'e sahip olmalı ve güç kaynağınızda sisteminiz ile uyumlu olmalı aksi halde sistem doğru bir performans vermeyecektir.
yani almayayım mı? ikinci el temiz ve uygun eski serilerden bulsam riske girmeyeceğim ama bu ürünün fiyatına yakın fiyat çekmişler.

Risk sizin lakin ben bile bile de lades demezdim. Akıllıcı olan tek yöntem emin olduğun ve sorunsuz bildiğin bir şeye yönelmek.
Haklısınız. Zaten soğutucuyu sökemedim, (gamepower airbender diye bir şey) sanırım anakart ölene kadar bu işlemciyle kalacağım. 😁

En iyisi intel i3 alıp, yanına da anakart almak, aynı fiyata geliyor, bu idare eder beni.

Son düzenleme:
Haklısınız. Zaten soğutucuyu sökemedim, (Gamepower airbender diye bir şey) sanırım anakart ölene kadar bu işlemciyle kalacağım. 😁

En iyisi Intel i3 alıp, yanına da anakart almak, aynı fiyata geliyor, bu idare eder beni.

Hocam biraz hortlatmak gibi olacak ama aynı anakart bende de var Ryzen 5 5500 taktınız mı? Aynısını bende düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı