ASUS Prime A320M-F BIOS güncellemesi

Arda124

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, öncelikle sistemim:
  • MSI GTX 1650 Super Gaming X
  • AMD Ryzen 5 2200G.
  • 2x8 GB RAM.
  • ASUS Prime A320M-F
  • Gamepower GP-500W
  • Toshiba OCZ 240GB.

Şimdi yeni işlemci alacağım (AMD Ryzen 5 5500). BIOS'u güncellemem gerekiyor. BIOS'umun sürümü 1822, en son çıkan sürüm 6062.
Direkt olarak en son olan sürüme güncellesem bir sorun olur mu?

Zaten alacağın işlemciyi 6042 BIOS sürümünden itibaren destekliyor. Güncelleme sorununa dair korkunu anlıyorum çünkü ben bu yüzden bir RAM kanalını kullanamaz oldum. Belki benim hatamdı ki hatam olsa da o hatam ise güncelleme yapacağım aygıtı kasanın ön paneline takmış olmam.

Zaten alacağın işlemciyi 6042 BIOS sürümünden itibaren destekliyor. Güncelleme sorununa dair korkunu anlıyorum çünkü ben bu yüzden bir RAM kanalını kullanamaz oldum. Belki benim hatamdı ki hatam olsa da o hatam ise güncelleme yapacağım aygıtı kasanın ön paneline takmış olmam.

Kötü olmuş geçmiş olsun.

Arkadaşlar merhaba, öncelikle sistemim:
  • MSI GTX 1650 Super Gaming X
  • AMD Ryzen 5 2200G.
  • 2x8 GB RAM.
  • ASUS Prime A320M-F
  • Gamepower GP-500W
  • Toshiba OCZ 240GB.

Şimdi yeni işlemci alacağım (AMD Ryzen 5 5500). BIOS'u güncellemem gerekiyor. BIOS'umun sürümü 1822, en son çıkan sürüm 6062.
Direkt olarak en son olan sürüme güncellesem bir sorun olur mu?

Son sürümü kurunuz hocam. Ve ayrıca size şahsi tavsiyem ileride B450 mümkünde B550 Chipset'li bir anakarta geçin. Oturduğunuz bölgede elektrik sıkıntıları oluyorsa dikkat edin BIOS kurarken elektrik giderse komple anakartı çöpe atabilirsiniz.

Son sürümü kurunuz hocam. Ve ayrıca size şahsi tavsiyem ileride B450 mümkünde B550 Chipset'li bir anakarta geçin. Oturduğunuz bölgede elektrik sıkıntıları oluyorsa dikkat edin BIOS kurarken elektrik giderse komple anakartı çöpe atabilirsiniz.

Yani hocam şimdi direk son sürümü kuruyorum tek tek yüklememe gerek yok değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı