ASUS Prime A320M-K, NVMe SSD takılır mı?

Fiethrin

Femtopat
Daha fazla  
ASUS Prime A320M-K kullanıyorum. İşlemcim AMD Ryzen 5 5500.
Bu iki ürün arasında kaldım. Hangisinden daha iyi verim alırım ve anakartım destekliyor mu?
Anakartım:

Ashrock a320m-hdvr4 kullanıyorum Kingston NV2 SNV2S/500G PCI-Express 4.0 500 GB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe aldım. Ama sanırım anakartın PCIe 3.0 desteklemesinden dolayı aldığım hızı ekte belirttim. Benim için çok problem değil ama sen alacaksan göz önünde bulundurabilirsin. Gördüğüm kadarıyla anakartında m2 slotu var bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Bu arada forum geneli kioxia m2 öneriyordu.

Ashrock a320m-hdvr4 kullanıyorum Kingston NV2 SNV2S/500G PCI-Express 4.0 500 GB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe aldım. Ama sanırım anakartın PCIe 3.0 desteklemesinden dolayı aldığım hızı ekte belirttim. Benim için çok problem değil ama sen alacaksan göz önünde bulundurabilirsin. Gördüğüm kadarıyla anakartında m2 slotu var bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Bu arada forum geneli KİOXCİA m2 öneriyordu.
Dikkat et, attığın m2 ve benim attığım m2 sürümleri farklı.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark_20230511180111.png
    CrystalDiskMark_20230511180111.png
    24 KB · Görüntüleme: 22
Teşekkür ederim, benim bu hızlar benim için sorun değil merak ettiğim bu anakartı kullananlardan bazıları NVMe ssd taktığında hiç açılmaması ben öyle bir sorun yaşar mıyım? İşlemciyle alakalı diyorlar ona göre sata ssd almayı düşünebilirim.

Teşekkür ederim, benim bu hızlar benim için sorun değil merak ettiğim bu anakartı kullananlardan bazıları NVMe ssd taktığında hiç açılmaması ben öyle bir sorun yaşar mıyım? İşlemciyle alakalı diyorlar ona göre sata ssd almayı düşünebilirim.
Valla dostum anakart temelimiz aynı, benim işlemci Athlon 3000g, seninkinin yanında çöp ama ne ilk takmada ne kullanmada sorun olmadı şimdilik.

Bu arada benim attığım daha ucuz, yazımı daha hızlı ve Nv2, ikisini karşılaştırıp bakmanı tavsiye ederim. Alternatiflere de bak, ben direkt bakmadan aldım. Daha iyisi olabilir.

Geri
Yukarı