ASUS Prime A520M-E alınır mı?

Arkadaşlar selam. Önceki paylaşımımda Ryzen 5 3600 alacağımı söylemiştim. İncehesap indiriminde bu anakartı gördüm https://www.incehesap.com/asus-prime-a520m-e-anakart-fiyati-47032/

Tavsiye eder misin şu an Gigabyte B450 modelinde ki fiyata satılıyor almamı önerir misiniz?

A520, A320 gibi chipsetlerden B450 gibi chipsetler varken uzak durmanızı öneririm. Daha mutlu ayrılırsınız günün sonunda, ya da uygun fiyatlı B550 chipsete yönelin.

Bu yine B550 chipsete göre uygun fiyatlı sayılır. Bir de bunun s3h modeli var çift M.2 SSD girişi var.

A520, A320 gibi chipsetlerden B450 gibi chipsetler varken uzak durmanızı öneririm. Daha mutlu ayrılırsınız günün sonunda, ya da uygun fiyatlı B550 chipsete yönelin.

Bu yine B550 chipsete göre uygun fiyatlı sayılır. Bir de bunun s3h modeli var çift M.2 SSD girişi var.
Diyosun ki Gigabyte al

Diyosun ki Gigabyte al.

Gigabyte al değil de B450'ya da B550 yonga seti al. B550 biraz daha para çokomel eğrisi. Bundan dolayı B450 en iyi tercih olacaktır. B450M S2H zaten milli anakart diyebileceğimiz kadar popülerdir bizim ülkede.

Arkadaşlar ileriye dönük olsun derseniz eğer biraz daha üzerine para ekleyip bence B550 chipset bir anakart alın derim. PCI 4.0 desteği var B550'lerin. Intel sistemler de Gigabyte nasıl anakart üretiyor bilmiyorum ama AMD sistemler de kesinlikle Gigabyte anakart önermiyorum yıllardır kronik sorunlu anakartlar üretiyorlar ve malzemeden de çok çalıyorlar. Bir tane Gigabyte anakart alıp mutlu olanı görmedim. Bir ara BIOS'tan CSM ayarını kapatınca sistem görüntü vermiyor diye herkes konu açıyordu çok sıkıntılı kartlar. İmkanınız varsa ASUS alın.

Geri
Yukarı