Asus Prime B350 Plus vs ASRock B450M-Pro4

Alper1441

Hectopat
Asus Prime B350 Plus anakart ile AsRock'un B450M-Pro4 anakartı arasında kaldım. B350 Plus hem 4 RAM slotlu hem de ATX boyutunda. B450M-Pro4 ise 4 RAM slotlu olmasına karşın micro-ATX boyutunda, ama ek olarak StoreMI teknolojisi var. ATX boyutunda olması ve 3 yıl garantili bir ASUS ürünü olması bakımından B350 Plus'ı almak istiyorum fakat B450 bi anakart varken B350 bi anakart almam hata olur mu? StoreMI çok gerekli bir teknoloji mi?

B350 yonga setli anakart alırsanız BIOS güncelleme problemiyle uğraşmanız da gerekecek. B450 alın hem güncel olsun hem de geleceğe yatırım olur kafanız daha rahat olur uzun bir süre tekrar anakart ihtiyacınız doğmaz. Bütçe ve işlemci belirtmeniz yeterli olur tavsiye vermemiz konusunda.

Merhaba hocam, işlemciniz nedir acaba ?
İşlemci olarak Ryzen 5 2500X ya da 2400G takacağım. İndirimde denk gelirse 1600 ya da 2600 de olabilir. Kesin olarak emin değilim. Bütçeme bağlı 1 ay içinde alacağım sistemi fiyatlar ne olur bilemiyorum.
B350 yonga setli anakart alırsanız BIOS güncelleme problemiyle uğraşmanız da gerekecek. B450 alın hem güncel olsun hem de geleceğe yatırım olur kafanız daha rahat olur uzun bir süre tekrar anakart ihtiyacınız doğmaz. Bütçe ve işlemci belirtmeniz yeterli olur tavsiye vermemiz konusunda.
BIOS konusunu araştırdım 2. nesil bir Ryzen alırsam güncellemem gerekecek B450 bir anakart almaya karar verdim. Teşekkürler.
micro atx dusunursen asus tuf gaming b450m-PRO modeline bir bak derim. plus degil pro.
Benim bahsettiğim anakartlar 500₺ civarında. O anakart 700₺'den pahalı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı