ASUS Prime B450M-K anakarta sıvı soğutucu nasıl bağlanabilir?

Preaks

Hectopat
Makaleler
2
Anakart
B450M-K ASUS PRİME
Merhaba ASUS Prime B450M-K anakartım da maalesef RGB girişi yok. Bu nedenle araştırdığım kadarı ile Power suplydan gelen bir kablo var. Bu kabloya RGB dönüştürücü takabiliyor muyuz veya bir RGB kontrolcusu alıp bir yere bağlamam mı gerek? Sıvı soğutucu RGB olduğu için kablosu eksik kaldı RGB'si çalışmıyor. Egzoz fanını değiştirdim o da RGB oldu fakat onu da bir yere bağlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

RGB kontrolcüsü alman gerek, onu da direk güç kaynağına bağlarsın kumanda ile kontrol edersin belki araştırırsan USB girişlerine bağlanan versiyonu vardır anakartın aşağısında normalde kasaya bağlanan USB pinleri var belki ona bağlanan türleri vardır, öyle olursa anakarttan kontrol yapılır diye düşünüyorum.

Merhaba ASUS Prime B450M-K anakartım da maalesef RGB girişi yok. Bu nedenle araştırdığım kadarı ile Power suplydan gelen bir kablo var. Bu kabloya RGB dönüştürücü takabiliyor muyuz veya bir RGB kontrolcusu alıp bir yere bağlamam mı gerek? Sıvı soğutucu RGB olduğu için kablosu eksik kaldı RGB'si çalışmıyor. Egzoz fanını değiştirdim o da RGB oldu fakat onu da bir yere bağlayamadım. Yardımcı olur musunuz?
Hangi soğutucuyu taktınız, o anakartta 2 fan girişi bulunuyor nasıl çalıştı?

PWM Fan çoklayıcı kabloyla bağlarsanız her bir girişe 3 tane bağlayabilirsiniz. Ben kullanıyorum, mesela işlemcide 2 fan chasiste 3 fan var. Daha önce 4 bağlıydı ama anakarta zararı olabileceğini okudum bir yerden, bir tanesini söktüm. 2'den fazla bağlamaman gerektiğini söyleyenler de var da ben 2 senedir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

Geri
Yukarı