ASUS R7 240 ve Q6600 sistem toplama önerisi

YahnoS

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar açıkcası ben bilgisayar toplamaktan pek anlamıyorum. Bu yüzden tekrar size danışmaya karar verdim. Sadece ekran kartı ve işlemciye karar verebildim onlar da ASUS R7 240 ve Q6600. Anakart anladığım kadarıyla detay istiyor. Ben de pek anlayamadığım için size danıştım. Ortada herhangi bir bütçe yok ama ucuz olması daha iyi olur tabii ki. Bir parça maksimum 400 lira olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

AMD Ryzen ™ 3 1200 AF 12nm Yeni Versiyon 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4 İşlemci - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

GIGABYTE A320 A320M-H DDR4 SATA3 M2 PCIe HDMI DVI PCIe 16X v3.0 AM4 mATX

Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Corsair VS Serisi VS550 550W 80PLUS PSU | ITOPYA

Her bir bileşen için bütçe limitiniz 400 TL'yi fazla geçmeye müsait değilse yukarıdaki bileşenleri önerebilirim. Üst sınır bütçe sınırını kesin bir şekilde kararlaştırdığınız zaman sistemi yeniden yapılandırabiliriz. Ekran kartı için 400 TL bandında GTX 750 Ti önerebilirim. Eğer düşünürseniz, @mühendizz yardımcı olabilir size bu konuda.

Son düzenleme:
AMD Ryzen ™ 3 1200 AF 12nm Yeni Versiyon 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4 İşlemci - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Her bir bileşen için bütçe limitiniz 400 TL'yi fazla geçmeye müsait değilse yukarıdaki bileşenleri önerebilirim. Üst sınır bütçe sınırını kesin bir şekilde kararlaştırdığınız zaman sistemi yeniden yapılandırabiliriz. Ekran kartı için 400 TL bandında GTX 750 Ti önerebilirim. Eğer düşünürseniz, @mühendizz yardımcı olabilir size bu konuda.
Açıkçası güzel ve ileriye dönük bir sistem olmuş hemde seçtiğiniz işlemci ve ekran kartından çok daha performanslı. Evet ekran kartı konusunda yardımcı olabilirim arkadaşım satmayı planlıyor GTX 750 Tİ modeli ekran kartını.

Açıkçası güzel ve ileriye dönük bir sistem olmuş hem de seçtiğiniz işlemci ve ekran kartından çok daha performanslı. Evet ekran kartı konusunda yardımcı olabilirim arkadaşım satmayı planlıyor GTX 750 Ti modeli ekran kartını.

Kusura bakmayın almayı düşünmüyorum.

Önerin için teşekkür ederim fakat demeye çalıştığım şey söylediğim işlemci ve ekran kartına uyan anakart ve psu gibi şeyleri sormuştum yanıtın için tekrar teşekkürler.

Kusura bakmayın almayı düşünmüyorum.

Önerin için teşekkür ederim fakat demeye çalıştığım şey söylediğim işlemci ve ekran kartına uyan anakart ve psu gibi şeyleri sormuştum yanıtın için tekrar teşekkürler.
Hocam söylediğiniz işlemci ve ekran kartı elinizde ise diğer parçalar tamamlanabilir ama yeni alacaksanız ölü bir yatırım olur. 2 parçada çok eski ve performansı günümüz işlemcilerine göre çok çok düşük. Bütçeniz güncel sistem toplamaya yeterli, bence tekrar düşünün ve arkadaşın önerdiği işlemci ile sizin söylediğiniz işlemci karşılaştırmalarına bir göz gezdirin. Bu arada ne kusuru, sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı