ASUS R9 270 70-80 dereceye çıkıyor

Ayhan dereli

Decapat
İyi günler arkadaşlar. ASUS R9 270 ekran kartım var. 2 GB ve 256 bit. Yaklaşık 2015 senesinde aldım. O zamandan bu zamana kadar kartın termal macununu hiç değiştirmedim. Uzun zamandır bilgisayar anakart sorunu yüzünden kapalı şekilde duruyordu. Standart fan hızı seçili durumda, boşta sıcaklık hep 40 derecede ama en ufak bir şey yaptığımda sıcaklık bir anda 65-70-80 üstüne cıkıyor. Bu sebepten dolayı termal macunu ve termal pedi varsa değiştirmem gerekli mi? Fan Speed programında bakıyorum değerlere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun değişim zamanı gelmiş.

285 DUAL OC sahibiyim max 60' a çıktı. Kim inandırdı size bunu?
Madencilik yaparken elimde R9 serisinden 20-30 tane kart vardı. Belki onlar inandırmıştır. Bir de azcık internete bakarsanız bu gurubun ne kadar çok ısınan ve verimsiz kartlar olduğunu görürsünüz. Kazdık, kazandık paramızı, sattık kartlarımızı. 😉

Madencilik yaparken elimde R9 serisinden 20-30 tane kart vardı. Belki onlar inandırmıştır.
Yani, ben günlük kullanımıma göre yorum yaptım. Bilmem kaçıncı sahibiyim 1 aydır 65 dereceyi görmedim.
Bir de azıcık internete bakarsanız bu gurubun ne kadar çok ısınan ve verimsiz kartlar olduğunu görürsünüz.
Belki Intel AMD' nin kartlarını kötülemeyi başardı :D! Bu arada var mı YouTube'da verim karşılaştırmaları.
Bildiğiniz iyi bir marka orijinal termal macun tavsiyenizi alabilir miyim?
En ucuzu ve kalitelisi.

Geri
Yukarı