Asus r9 270 vs Powercolor r9 270x

Farklara baktım da 1 FPS'nin 10'da 2'si kadar fark var. :D

crysis3_1920_1080.gif
crysis3_1920_1080.gif

farcry3_1920_1080.gif
farcry3_1920_1080.gif

tombraider_1920_1080.gif
tombraider_1920_1080.gif

Hatta Tomb Raider'da ASUS 6 FPS daha fazla nedense. :)

Soğutma farkı olarak ise 5-6 derece daha sıcak.

Testlerde marka adı belirtilmediği zaman, tüm kartlar referans tasarım sayılır.

Crysis 3'de referans tasarım R9 270X - PowerColer R9 270X ve referans tasarım R9 270X-Asus R9 270X DC II Top

Far Cry 3'de referans tasarım R9 270X - PowerColer R9 270X ve referans tasarım R9 270X-Asus R9 270X DC II Top

Tomb Raider'da referans tasarım R9 270X - PowerColer R9 270X ve referans tasarım R9 270X-Asus R9 270X DC II Top

karşılaştırılmış. PowerColor - Asus birebir karşılaştırma testi yok. Ama olsaydı, PowerColor daha iyi sonuçlar verirdi. Crysis'deki 0,1 frame'lik fark, diğer oyunlarda 3, 4 bazen 5 frame artabilir.

Haluk abinin dediği 3-4-5 Frame de oyunu oynanabilir yada oynanamaz yapabilir, istediğin çözünürlükte. Yada bir ayar fazladan açma şansın olabilir.
Powercolor kendinden hızaşırtmalı olarak geliyor. Asus'unda 1 yıl daha fazla garantisi var. İkisininde servisine çizgi bakıyor,değişmediyse. Ben ikisi arasından Asus diyorum çünkü bu Gpu'da 100Mhz küçük bir değer çok rahatlıkla daha üzerine çıkılabilir. Ama ben OC filan anlamam takar kullanırım diyorsan Powercolor da olabilir, %10 kadar daha iyi diyebilirim oyun performansı ,

Haluk abinin dediği 3-4-5 Frame de oyunu oynanabilir yada oynanamaz yapabilir, istediğin çözünürlükte. Yada bir ayar fazladan açma şansın olabilir.
Powercolor kendinden hızaşırtmalı olarak geliyor. Asus'unda 1 yıl daha fazla garantisi var. İkisininde servisine çizgi bakıyor,değişmediyse. Ben ikisi arasından Asus diyorum çünkü bu Gpu'da 100Mhz küçük bir değer çok rahatlıkla daha üzerine çıkılabilir. Ama ben OC filan anlamam takar kullanırım diyorsan Powercolor da olabilir, %10 kadar daha iyi diyebilirim oyun performansı ,
Aynen, tam aradığım cevaptı. Ben anlamam overclock'tan filan. Powercolor benlik o vakit. Haluk abiye ve size ayrıca teşekkür ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Hocam konuyu uzatmış gibi olacak fakat, 2 adet ekran kartı takıldı gözüme teknofiyat.com'da. Biri http://www.eksenbilgisayar.com/urun/powercolor-radeon-r9-270x-2-gb-gddr5-256-bit-ekran-karti.aspx diğeri http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=101864 turboduo diyor, çift fanı kast ediyor galiba. Tek fanlı olan model daha pahalı. Hangisi daha iyi, hangisini almalıyım?

Testlerde marka adı belirtilmediği zaman, tüm kartlar referans tasarım sayılır.

Crysis 3'de referans tasarım R9 270X - PowerColer R9 270X ve referans tasarım R9 270X-Asus R9 270X DC II Top

Far Cry 3'de referans tasarım R9 270X - PowerColer R9 270X ve referans tasarım R9 270X-Asus R9 270X DC II Top

Tomb Raider'da referans tasarım R9 270X - PowerColer R9 270X ve referans tasarım R9 270X-Asus R9 270X DC II Top

karşılaştırılmış. PowerColor - Asus birebir karşılaştırma testi yok. Ama olsaydı, PowerColor daha iyi sonuçlar verirdi. Crysis'deki 0,1 frame'lik fark, diğer oyunlarda 3, 4 bazen 5 frame artabilir.

Ama Powercolor PCS+ yazıyor abi yanlışın var sanırım, PCS+ Referans tasarım değil özel soğutma diye biliyordum ben.

Zaten kartın ana test linkini de buradan görebilirsiniz.

PowerColor R9 270X PCS+ 2 GB Review | techPowerUp

Kart şöyle bir şey.

pressshot.jpg

Bu da ASUS R9 270x DirectCU II linki.

ASUS R9 270X DirectCU II TOP 2 GB Review | techPowerUp

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı