Çözüldü Asus R9 380 Witcher 3 FPS Düşmesi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Redwire

Hectopat
Daha fazla  
Witcher 3'ü aylardır sabit 60FPS olarak rahat bir şekilde oynuyorum fakat son 1 aydır oyunda mı bilgisayarda mı bilmiyorum bir sorun ortaya çıktı. Oyuna girince FPS bir anda 60'dan 30'a kadar düşüyor ve ekran kartı felaket derecede ısınıyor, 80 dereceye yaklaşıyor. Fanlar çalışıyor ve soğutmaya başlıyor bu sırada oyun kasmaya devam ediyor. Kapatınca fan susuyor ve ekran kartı rahat bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Driver'larım güncel ve diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşamıyorum. Sizce bunun nedeni ne olabilir ? Ekran Kartım: Asus R9 380 4GB

Çözüm
Driver'ı silip tekrar kurdum galiba düzeldi. Sorunsuzca ısınmadan oynadım fakat eskiden sabit 60FPS aldığım oyunlarda FPS dropları oluyor. Mesela 60'da iken birden 58-55-40FPS' lere düşüyor bu da bir anlık takılmalara yol açıyor bir nevi göze çok batıyor ve hiç hoş durmuyor.
İşlemcinin termal macunu bitmiş olabilir. Bir arkadaş daha böyle WİTCHER3 de sorun yaşıyordu. Belki oyunla alakalıdır.

Sürümünü yükselttikten 1-2 gün sonra oldu bu, galiba oyundan kaynaklı bir şey. Nasıl çözeceğim hiçbir fikrim yok.

Driver'ı silip tekrar kurdum galiba düzeldi. Sorunsuzca ısınmadan oynadım fakat eskiden sabit 60FPS aldığım oyunlarda FPS dropları oluyor. Mesela 60'da iken birden 58-55-40FPS' lere düşüyor bu da bir anlık takılmalara yol açıyor bir nevi göze çok batıyor ve hiç hoş durmuyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı