İnceleme ASUS ROG Delta S

Bence, net olarak söylüyorum 800 TL ye değecek bir fark yok.
Delta S sadece daha hafif ve sürücüleri ekolayzer özelleştirmesi daha başarılı.
Benim için farkları bunlar diğer tüm özellikleri aynı. Hatta Deltanın mikrofonu daha iyi diyebilirim.
Kafanı karıştırmak istemem ama Corsair HS80 ni incelemeni tavsiye ederim.

Selamlar. Asus rog delta almayı düşünüyorum, şuan da 1500 lira. Bu fiyata değer mi. Sadece oyun amaçlı. Günde en fazla 2-2,5 saat kadar oyun oynuyorum.

Asus Rog Delta 'da Armoury II yazılımı mevcut ama Asus Rog Delta S modelinde bu malesef yok. Ses kalitesi yarı yarıya düşüyor. Armoury Crate programı biraz sıkıntılı. Ben ilk crate programını yükledim, oradan yaptığım EQ ayarı ile Armoury II yazılımındaki EQ ayarı aynı olmasına rağmen ses kalitesi neredeyse 2 kat artmıştı. Asus rog delta s modelini aldım şuan, neredeyse 2 katı daha az ses alıyorum.

[CODE title=".nsx olarak kaydedin Armoury II yazılımından eq ayarını içe aktarın. Farkı göreceksiniz. Asus Rog Delta"]<?xml version="1.0"?>
<nhSettings>
<Settings>
<kNhSet_HpVirtualSurroundState Value="1" />
<kNhSet_ReverbState Value="1" />
<kNhSet_ReverbFilterId Value="0" />
<kNhSet_ReverbGain Value="21" />
<kNhSet_EQState Value="1" />
<kNhSet_EQId Value="6" />
<kNhSet_EQ31HzGain Value="65" />
<kNhSet_EQ62HzGain Value="54" />
<kNhSet_EQ125HzGain Value="43" />
<kNhSet_EQ250HzGain Value="37" />
<kNhSet_EQ500HzGain Value="19" />
<kNhSet_EQ1kHzGain Value="41" />
<kNhSet_EQ2kHzGain Value="49" />
<kNhSet_EQ4kHzGain Value="52" />
<kNhSet_EQ8kHzGain Value="71" />
<kNhSet_EQ16kHzGain Value="57" />
<kNhSet_BassBoostState Value="1" />
<kNhSet_BassBoostGain Value="45" />
<kNhSet_CompressorState Value="1" />
<kNhSet_CompressorLevel Value="21" />
<kNhSet_ClarityState Value="1" />
<kNhSet_ClarityVoiceGain Value="18" />
<kNhSet_NoiceGateState Value="0" />
<kNhSet_NoiceGateGain Value="0" />
<kNhSet_NoiseReductionState Value="1" />
<kNhSet_NoiseReductionGain Value="96" />
</Settings>
</nhSettings>[/CODE]

Son düzenleme:
çözdün mü?

Bende de aynı sorun yani ses azalması var. Nasıl çözülür?

buralardaysan bir el etsen ya...

Son düzenleme:
Bu ses sorununu çözen var ise yardım edebilir mi? Bende aynı sorunları yaşıyorum. Umarım bir ayarı falan vardır.

İncelemeniz güzel, ancak bir noktaya değinmek istiyorum. Konu hortlayacak ama, Kulaklık Mqa ve Hi-res audio destekliyor. Hiç Flac veya Mqa dinlediniz mi? Bu konuda deneyimleriniz varsa okumak isterim.

İncelemeniz güzel, ancak bir noktaya değinmek istiyorum. Konu hortlayacak ama, Kulaklık Mqa ve Hi-res audio destekliyor. Hiç Flac veya Mqa dinlediniz mi? Bu konuda deneyimleriniz varsa okumak isterim.
Kulaklıkta ses kalitesi açısından yani tüm tonları; alt üstleri duyabilme açısından tam tatmin edecekmiş gibi gelse de ses yüksekliği sıkıntısı o doyuma ulaşmanızı engelliyor. Gözlerinizi kapattığınızda müziğin içindeymiş yani sanki bulunduğunuz ortamda çalıyor ya da beyninizin içinde icra ediliyormuş gibi hissini bu sebeple yakalayamadı. Yüzde yüz ses düzeyine çıkardığınızda sanki yüzde elli civarlarındaymış gibi performans gösteriyor. Armory crate üzerinden bir çok ayar görünse de ne ilginçtir ki ya doğru ayarı refere etmiyor ya da ayar değiştirmenize rağmen çalışmıyor (son sürüm). Dünya kadar kulaklık denedim. Eski asus rog strix fusion 300 kulaklığımın hissini ve kalitesini veremedi. Elbette müzik kulaklıkları çok başka başka alan. Ben ortayı yani oyun ve müzik dengesini yakalayabileni arıyorum. Pek umudum kalmadı açıkçası . Şuan eski skullcandy kulaklığımın yeni nesil bir çok kulaklıktan daha iyi kalite vereceğini hayal edemezdim. Fakat ortaklı oyunlar için mikrofonlu bir şey tekrar ayarlamam lazım.

böyleyken böyle.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…