ASUS ROG Flow X13 alınır mı?

Bütçe
32000
Altında soğutucu da var ona rağmen boşta çalışması 65 70 derece Assassin's Creed 3 giriyorum direk derece 85e çıkıyor 94 gördüğümde oldu hava akışı açık çok normal derece de ve FPS denemek için Cyberpunk 2077 indirdim verdiği FPS ortalama 30 Assassin's Creed 3 de aldığım FPS 60

Oyun oynarken kullanımda 90 derecelere kadar çıkabilir fazlasına çıkmaması lazım. O oyunlarda FPS değerleri gayet normal. Cyberpunk için iyi bir sistem değil sonuçta Assassin's Creed 3 oyunuda 60 FPS sabitleyerek çalışıyor. Daha net sonuçlar için 4 GB ekran kartı belleğinin yetebileceği oyunlarda denemenizde fayda var( PUBG gibi oyunlar.). Boştayken tüm işlemler %0 durumundayken 65-70 derecede çalışmaması gerek. Boşta 55-60 derece arası çalışıyordu bende.

Oyun oynarken kullanımda 90 derecelere kadar çıkabilir fazlasına çıkmaması lazım. O oyunlarda FPS değerleri gayet normal. Cyberpunk için iyi bir sistem değil sonuçta Assassin's Creed 3 oyunuda 60 FPS sabitleyerek çalışıyor. Daha net sonuçlar için 4 GB ekran kartı belleğinin yetebileceği oyunlarda denemenizde fayda var( PUBG gibi oyunlar.). Boştayken tüm işlemler %0 durumundayken 65-70 derecede çalışmaması gerek. Boşta 55-60 derece arası çalışıyordu bende.
Tamamdır teşekkür ederim tüm bilgiler için ben bi servise göndereyim baksınlar ne var ne yok emin olayım

@atar1993
@Kurtuluş Bey
Merhaba ürünü büyük çoğunlukta kütüphane ortamında video izlemek için ara zamanlarda da orta seviye oynamak için alacağım ama birincil önceliğim ders o yüzden batarya süresi herşey kapalı ayarlarda tatmin ediyor mu, sürekli şarj ihtiyacı duyulur mu, kütüphane ortamında fan sesi çok olur mu? Bu konular hakkında bilgilendirebilir misiniz?
*Ekleme*
Tecrübelerinize ihtiyacım var çünkü redditte birçok kullanıcı pil kullanımının 2 saate kadar düştüğünü ve fan sesinin ciddi olduğunu belirtmiş, kütüphane ortamında insanları rahatsız etmek istemiyorum.

Son düzenleme:
@atar1993
@Kurtuluş Bey
Merhaba ürünü büyük çoğunlukta kütüphane ortamında video izlemek için ara zamanlarda da orta seviye oynamak için alacağım ama birincil önceliğim ders o yüzden batarya süresi her şey kapalı ayarlarda tatmin ediyor mu, sürekli şarj ihtiyacı duyulur mu, kütüphane ortamında fan sesi çok olur mu? Bu konular hakkında bilgilendirebilir misiniz?
*Ekleme*
Tecrübelerinize ihtiyacım var çünkü Reddit'te birçok kullanıcı pil kullanımının 2 saate kadar düştüğünü ve fan sesinin ciddi olduğunu belirtmiş, kütüphane ortamında insanları rahatsız etmek istemiyorum.

MUX Switch kapalıyken sadece video izleyerek 6 saate yakın pili gidiyor. MUX Switch açıkken bir şey yapmasanız bile pili çok dayanmıyor 2 saati ancak çıkartıyor. Pildeyken zaten oyun oynamazsınız. Öyle bir şey yaparsanız pil hiç dayanmayacaktır. Gündelik kullanım için batarya ömrü yeterince uzun. Güç tasarruf modlarıyla uzatabildiğiniz kadar uzatabilirsiniz ama tüm günü çıkartacak bir laptop değil.

MUX Switch kapalıyken sadece video izleyerek 6 saate yakın pili gidiyor. MUX Switch açıkken bir şey yapmasanız bile pili çok dayanmıyor 2 saati ancak çıkartıyor. Pildeyken zaten oyun oynamazsınız. Öyle bir şey yaparsanız pil hiç dayanmayacaktır. Gündelik kullanım için batarya ömrü yeterince uzun. Güç tasarruf modlarıyla uzatabildiğiniz kadar uzatabilirsiniz ama tüm günü çıkartacak bir laptop değil.
Peki fan sesi kütüphane ortamı için sesli mi?

Peki fan sesi kütüphane ortamı için sesli mi?

Bazen çok sessiz çalışıyor bazen aşırı dengesiz bir gürültü çıkartıyor. Sıcaklık değerlerinin stabilizasyonuyla ilgili bir sorun var. Bazen 60 derecede bile gürültülü gelebiliyor ses. Normalde sıcaklık değeriyle orantılı gürültülü olması gerekir ama bu laptopta çözemediğim bir fan ayarlaması var. Bu sebeple sessiz çalışır veya gürültülü olur demek zor. Denemeniz gerek.

GV301RC-LJ078 Amd Ryzen 7 6800HS 16 GB 1 TB SSD Rtx 3050 120 Hz Freedos 13.4" yaklaşık bir hafta önce satın aldım ama hiç memnun degilim ürün aşırı ısınıyor.Basit internet gezintisinde bile fan baya bir çalışıyor biraz araştıma yaptım bazılarında oluyormuş güncelleme vs yazıyor hepsini yaptım ama gene aşırı ısınıyor cs go oynarken kapandı .Çözümü bilen varmı arkadaşlar eski asus laptop um var 2 gb mx gt930 ekran kartı var onda daha rahat oyun oyunuyorum

Geri
Yukarı