Asus ROG GL553VD-DM432 CS:GO FPS Düşme Sorunu

bybrown

Hectopat
Asus ROG GL553VD-DM432 model laptopumda i57300HQ işlemci ve 4 GB GTX1050 ekran kartı mevcut. Önceden böyle bir sorunum yoktu ancak bir süredir CS:GO'da FPS drop sorunu yaşıyorum. ETS 2, LOL, DST ve Minecraft'ta böyle bir sorunum yok. Oyunun full ya da düşük ayarlarda olması bir şey değiştirmiyor bu sorun hep mevcut. Oyun full ayarlarda 90-100 FPS'lerde dolanırken bir anda 40-50'ye kadar düşüyor oyun kasıyor ve geri dönüyor. Oyun içerisinde bu durum sık sık yaşanıyor. Düşük ayarlarda ise 170-180 FPS'lerde dolanırken yine 70-80 hatta 40-50'ye düştüğü oluyor. Çözüm olarak düşük ayarlarda FPS'i 60'a sabiyleyerek oynuyorum ancak yine de 40'a düşüş olduğunda oyunda kasma meydana geliyor. GPU kullanımı full ayarlada 65%, CPU kullanımı 60%, GPU kullanımı düşük ayarlarda 45%, CPU kullanımı 40% oluyor. Sıcaklıkları ise GPU 70, CPU 80-85 oluyor. Aynı değerlerle eskiden bir sorun yokken şimdi sorun yaşıyorum.

Driverlerı silip yükledim, oyunu silip yükledim düzelmedi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı