ASUS ROG GL553VD için uygun CL değerinde RAM bulamama

garcia creep

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ASUS ROG GL553VD bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bilgisayarımdaki mevcut değerleri kontrol ettiğimde CL değerinin 17 olduğunu gördüm ancak 2*16 bu CL değerine uygun RAM bulamadım. Acaba içindeki 8 GB RAM'i çıkarıp 2 adet CL16 ya da CL18 RAM alacağımdan bu sorun olur mu, CL değeri anakartla mı ilgili yoksa söküp çıkarılabilir RAM'le mi? Rica etsem bana RAM tavsiyesinde bulunur musunuz?

Mevcut sistem bilgileri.

Dosya Ekleri

• MEMORY.PNG
    MEMORY.PNG
    42,6 KB · Görüntüleme: 23
  • RAM.PNG
    RAM.PNG
    48,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ASUS ROG GL553VD bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bilgisayarımdaki mevcut değerleri kontrol ettiğimde CL değerinin 17 olduğunu gördüm ancak 2*16 bu CL değerine uygun RAM bulamadım. Acaba içindeki 8 GB RAM'i çıkarıp 2 adet CL16 ya da CL18 RAM alacağımdan bu sorun olur mu, CL değeri anakartla mı ilgili yoksa söküp çıkarılabilir RAM'le mi? Rica etsem bana RAM tavsiyesinde bulunur musunuz?

Mevcut sistem bilgileri.

Bigboy alabilirsin Samsung üretimidir.

İki adet bundan alabilirsin.

Daha uygun fiyata şunu buldum: GSKILL 16GB Ripjaws DDR4 2666MHz CL18 1.2V Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Ancak benim bilgisayarım 2400 Mhz bu 2666 ve bendeki RAM CL 17 iken bu CL 18. Sizce uygun mudur? İçindekini çıkarıp 2 adet takacağım.

CL 17 çalışması için BIOS'tan bir işlem yapmalısınız ancak ayarın adını unuttum. 17 ile 18 arasında çok fark yok ama 16-18 arasında bayağı fark var, yine de 3600 CL18 3200 CL16'dan daha hızlı. Bu belleklerden herhangi birini alabilirsiniz OC yapmayacaksanız.

Merhaba,

Bilgisayarımda 8 GB 2400 MHz CL17 DDR4 RAM var. Bunu çıkarıp 2x16 takmak istiyorum ancak aynı özelliklere sahip bir RAM bulamadım. Bulduklarım N11 gibi sitelerde, çıkma olduğu söylenen ya da replika ürünler. (Tabii site öneriniz varsa açığım.) Vatan'da 2666 MHz CL18 DDR4 RAM buldum. Takmam uygun olur mu, performans düşüklüğü yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha uygun fiyata şunu buldum: GSKILL 16GB Ripjaws DDR4 2666MHz CL18 1.2V Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ancak benim bilgisayarım 2400 MHz bu 2666 ve bendeki RAM CL 17 iken bu CL 18. Sizce uygun mudur? İçindekini çıkarıp 2 adet takacağım.

İşlemcin zaten en fazla 2400 MHz destekliyor, attığın RAM'de MHz ve CL düşürerek 16-17 arası bir değerde çalışacak. Bir sorun olmaz.

Geri
Yukarı