ASUS ROG STRIX 1660 Super 6 GB overclock yapma

Eray Keskin

Kilopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX GTX 1660SUPER( O.C edilmemiş versiyon) cihazıma overclock yaptım.Core clock +200, Memory clock +900'de 1saat 10 dakikalık FurMark stress testinde herhangi bir takılma, donma, kapanma vs. hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sıcaklık ise 65 derecenin üstüne çıkmadı. 3D mark testinde de bir takılma donma vs. yaşamadım. Aynı şekilde aralıksız 4-5 saat oyun oynarken de bir sıkıntı yaşatmadı. Fakat yine de korkuyorum, acaba bir zararı olur mu? Ekran kartına hasar verir mi?
Teşekkürler.

ASUS ROG STRIX GTX 1660SUPER( O.C edilmemiş versiyon) cihazıma overclock yaptım.Core clock +200, Memory clock +900'de 1saat 10 dakikalık FurMark stress testinde herhangi bir takılma, donma, kapanma vs. hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sıcaklık ise 65 derecenin üstüne çıkmadı. 3D mark testinde de bir takılma donma vs. yaşamadım. Aynı şekilde aralıksız 4-5 saat oyun oynarken de bir sıkıntı yaşatmadı. Fakat yine de korkuyorum, acaba bir zararı olur mu? Ekran kartına hasar verir mi?
Teşekkürler.
Sıkıntı olacağını sanmıyorum bende rog strix model 1660Ti kullanıyorum o şekilde maks 60 derece gördü. Asus sağlam kart yapmış. :)

Kapanma vs. olursa geri alırsın ama gaza gelip de daha fazla yükseltme 5 FPS için stabiliteyi bozmaya gerek yok.

1saat 10 dakikalık FurMark stress testinde herhangi bir takılma, donma, kapanma vs. hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sıcaklık ise 65 derecenin üstüne çıkmadı. 3D mark testinde de bir takılma donma vs. yaşamadım. Aynı şekilde aralıksız 4-5 saat oyun oynarken de bir sıkıntı yaşatmadı.
Bunlar olduysa zaten sorun yok demektir. Güle güle kullanın. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı