Asus ROG Strix Flare II NX Red Switch Nasıldır?

Yunus YENER

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Gaming gecesi kapsamında 3.249 TL karşılığında 6 taksitle Asus ROG Strix Flare II NX Red Switch aldım. Asus'un ücret iadesi kampanyası dahilinde 610 TL de ücret iadesi alacağım. Bu durumda klavye bana 2.639 TL gibi bir fiyata mal olmuş olacak. İncehesap'ın stok bitmemesine rağmen gaming gecesinde kalan son 2-3 stokta ürünün fiyatını ödeme ekranında 2679 TL den 3099 TL ye çekmesinden ötürü piyasa fiyatından almış oldum sayılır aslında pek bir ekstrası olmadı fakat 610 TL iade bir nebze ilgimi çekti.

Genelde rekabetçi FPS oyunları oynayan ve buna rağmen TKL klavyelere pek ilgisi olmayan birisiyim. Asus RX switch ve NX switch arasında kalmıştım fakat RX switchlerin özellikle tercihe değer elzem bir farkı olmadığı için NX satın almakta sorun görmedim. Zaten her iki switchte oldukça kaliteli zaten.

Diğer merak ettiğim konu ise Flare II'nin 8000hz polling rate oranı, tıpkı mouselarda olduğu gibi işlemciye ekstra yük bindiriyor mu? Klavyelerde böyle bir durum söz konusu mu? Fps drop ya da buna benzer herhangi bir sorun yaratır mı? Nitekim bazı 8k mouse kullanıcıları yeterli güçte işlemciye sahip olsalar bile gerek oyunların desteklememesi, gerekse farklı durumlardan ötürü sorunlar yaşıyor hala. Her ne kadar 8k polling rate oranı standart olmaya ve kullanımda hissedilir büyük bir fark yaratmaya hala uzak olsada bu konuyu merak ediyorum. Rtings testlerinde 1000hz polling rate klavyelere göre gözle görülür bir fark var fakat kullanımda bunu ayırt etmek neredeyse imkansız.

Okuyan ve görüş bildiren herkese şimdiden teşekkürler.

RX optik switch Nx’den daha iyidir. Rog Strix Scope Nx Red Deluxe var bende de arkadaşıma Rx versiyonlu Scope aldık ve daha iyi tuş hissiyat ve tepkimesi mevcut. Son olarak Rx switchler daha uzun ömürlü.

RX optik switch Nx’den daha iyidir. Rog Strix Scope Nx Red Deluxe var bende de arkadaşıma Rx versiyonlu Scope aldık ve daha iyi tuş hissiyat ve tepkimesi mevcut. Son olarak Rx switchler daha uzun ömürlü.
Peki NX switch ile herhangi bir sorun yaşadınız mı? Şu an elimde sıfır aldığım Flare II NX Red Switch var ve 2650 TL gibi bir fiyata geliyor Asus ücret iadesiyle. Değiştirmeye gerek duyulacak kadar bir fark olur mu sizce? Sürekli rekabetçi FPS oyunları oynayan birisiyim. Öte yanda RX switichin basım hassasiyetinin biraz fazla olduğuna yönelik deneyimler, bana bir tık dezavantajı olduğu izlenimini de uyandırdı bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı