ASUS ROG STRIX G16 4070 için 16 GB RAM ve SSD önerisi

ocs

Femtopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G16 4070 için 16 GB RAM tavsiyesi istiyorum. Şu anda üzerinde tek parça olarak Samsung 16 GB 4800MHz DDR5 M425R2GA3BB0-CQK RAM takılı.

4060 4070'lerde aynı RAM vardır diye tahmin ediyorum. Sanki bir 16 daha taksam daha iyi olacak gibi.

Üzerindekinin yine aynısından mı almak lazım? Ama stoklarda böyle bir RAM gözükmüyor. Ya da onun yerine tek RAM lehimli değilse ikisini de daha iyi bir 2x16 ile mi değiştirmek gerekir? RAM olarak o durumda işlemci ve anakart ile uyumlu biraz daha hızlı bir RAM tavsiye edecek olsanız hangi marka/model tavsiye edersiniz?

Şöyle bir ürün buldum.

Ayrıca ek bir SSD alacak olsak hangi SSD'yi almak gerekir? PCI ex 4.0'lar 2280'ler bir sürü kod ile karşılaşıyorum. Hangi seriler bu cihazlara uyumlu ve performanslı çalışır?

Ayrıca kendimiz RAM ve SSD taksak garanti dışında mı kalır cihaz?

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı değerde farklı marka bir RAM de alabilirsiniz, sıkıntı olmayacaktır. SSD için ortalama bir bütçe belirtebilir misiniz? Ek olarak, cihaza zarar vermediğiniz sürece garanti dışı kalmıyor yukseltmede.

Aynı değerde farklı marka bir RAM de alabilirsiniz, sıkıntı olmayacaktır. SSD için ortalama bir bütçe belirtebilir misiniz? Ek olarak, cihaza zarar vermediğiniz sürece garanti dışı kalmıyor yukseltmede.
O zaman crucialların 4800 olanlarını alsam sorun olmaz anladım kadarıyla. Bir de ram değişiminde bataryayı sökmek mi gerekiyor? Onun için 3. Fanı sökmek gerekiyormuş ta. O da fanın soğutma macunu yeniden mi yapılması lazım?

bataryayı sökmeden yapsak Zarar verir miyiz?

SSD de ise 1tb pcie 4.0 3500 4500 MB hızlarında bir ürün olur. Fiyatı da sanırım en fazla 1500 2000 civarı diye düşünüyorum?

Batarya sökmeden takabilirsin. Ben öyle taktım sıkıntı da olmadı. Kingston KC3000 de güzel SSD ben onu taktım şu anda 1800 civarında bulabilirsin.

bu ürünlere göz atabilirsin. Bendede G16 4060 lı versiyon var bende almayı düşünüyorum.

Garanti olsun istersen evet fakat komple sokmene gerek yok, kablosunu çıkarıp gücü alman yeterli. Yapmadan soksek zarar verirmiyiz kısmı size bağlı, zor değil vermeden de yapabilirsiniz.

Garanti olsun istersen evet fakat komple sokmene gerek yok, kablosunu çıkarıp gücü alman yeterli. Yapmadan soksek zarar verir miyiz kısmı size bağlı, zor değil vermeden de yapabilirsiniz.

DRAM bulunuyor mu bu üründe acaba? İşletim sistemini kurmamda bir sakınca olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı