ASUS ROG STRIX G17 darboğaz yapıyor

Obayyu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS ROG STRIX G712LWS model RTX 2070 Super ve i7 10750H işlemcili bir laptop aldım geçen ay. Oyunlardaki performansından ilk zamanlarda çokça yakındım, çözüm aradım durdum, bilgisayarda açılabilen tüm performans ayarlarını açtım, ancak sonuç alamadım. Sonunsa sorunun bilgisayarda olduğuna kesin kanaat getirip servise gönderdim. Yanlış anlaşımlasın bilgisayar görünürde düzgün çalışıyor, oyunları oynatıyordu ama vermesi gerekenin yarısını anca veriyordu. Servisten "üründe donanımsal hiçbir sorun yoktur ve tüm testleri başarıyla geçmiştir" şeklinde bir geri dönüş aldım. Elime geri döndü laptop kullanmaya kendimi avutmaya bir yandan da sorunu aramaya çalışırken ASUS'un "Armoury Crate" adındaki kendi yazılımı (fan hızını GPU CPU kullanımını sıcaklığını gösteren ve bilgisayarı kişiselleştirmeye yarayan bir uygulama) açıkken CoD Warzone oynamaya başladım ve daha oyunun menüsünde oyunu alta aldığımda işlemci kullanımımın %100 olduğunu gördüm, darboğazdan da öte bir şeyler yaşıyorum bilgisayarda. Oyun esnasında %80 altına inmiyor, GPU kullanımım da 40-50'de geziyor bu yüzden. Şunu da eklemek isterim bu işlemci ve ekran kartı ikilisinde hiçbir şekilde darboğaz sorunu yok normalde, benim bilgisayara özel bir durum söz konusu. CPU kullanımını %100 olarak SS alıp belgelersem bu garanti karşısında yeterli bir delil olur mu? Elimle çözebileceğim bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
unknown.png

Bende ASUS ROG STRIX G17lw RTX2070 modeli var aşırı şekilde tiksiniyorum berbat bir laptop, AutoCAD programında bile kasmalar takılmalar yapıyor servise verince teslerden geçti termal macunlar yenilendi deyip yolluyorlar. Laptopa 2TB SSD ve toplamda 32 GB RAM olacak şekilde yükselttim ve hiçbir işe yaramadı. Laptopta her şey güncel program NVIDIA ayarlarından düzenlendi falan ama yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı