ASUS ROG STRIX G713 oyun oynarken 90 derece oluyor

HarunBYDMR

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni aldığım ASUS ROG STRIX G713rm.
Cihazım çok fazla ısınmaya başladı.
GTA 5 gibi bir oyunda bir saat takıldığımda.
Rahatlıkla 90 dereceyi görüyor.
Chrome'da bile takıldığımda 80 dereceleri görüyor. Bunun normal olduğunu düşünmüyorum herhangi bir çözümü var mı?
Cihazı yurt dışından aldım.

80-90 dereceyi gören ne işlemci mi ekran kartı mı? Oyun oynamıyorken performans modunda kullanmayın.
Oyundayken de fanları Turbo moda alın.

G713RM üzerinde 3060 + 6800H var diye biliyorum. Bir de bahsettiğiniz sıcaklık değerinin hangi donanıma ait olduğunu bilmek önemli.

İşlemciyse eğer ve bilgisayarınız tam performans modunda çalışıyorsa aldığınız sıcaklıklar normal. 90 derece CPU sıcaklığı yük altında günümüz gaming laptopları için normaldir. İnce kasada yüksek performans almanın etkisi. 6800H için throttle limiti 95 derece. Bunun altındaki her sıcaklık değeri normaldir.

Ancak probleminiz ekran kartındaysa bu sıcaklık çok ciddi yüksek bir sıcaklık. En yakın zamanda servise götürün cihazınızı. Donanımsal bir problem olduğu aşikar olur böyle bir durumda. Anakartın değişmesi gerekir.

80-90 dereceyi gören ne işlemci mi ekran kartı mı? Oyun oynamıyorken performans modunda kullanmayın.
Oyundayken de fanları Turbo moda alın.
İşlemci çok fazla ısınıyor.
Myasus testinde ise fanlarda sorun olduğunu belirtiyorum.

G713RM üzerinde 3060 + 6800H var diye biliyorum. Bir de bahsettiğiniz sıcaklık değerinin hangi donanıma ait olduğunu bilmek önemli.

İşlemciyse eğer ve bilgisayarınız tam performans modunda çalışıyorsa aldığınız sıcaklıklar normal. 90 derece CPU sıcaklığı yük altında günümüz gaming laptopları için normaldir. İnce kasada yüksek performans almanın etkisi. 6800H için throttle limiti 95 derece. Bunun altındaki her sıcaklık değeri normaldir.

Ancak probleminiz ekran kartındaysa bu sıcaklık çok ciddi yüksek bir sıcaklık. En yakın zamanda servise götürün cihazınızı. Donanımsal bir problem olduğu aşikar olur böyle bir durumda. Anakartın değişmesi gerekir.
İşlemci sıcaklığı 90 dereceyi bi saatte görüyor.şöyle düşünün ben oyunu bir saat değilde 3 saat oynarsan işlemci sıcaklığı çok rahat 95 geçicektir

Oynadığınız saat süresine göre işlemci artmıyor, 1saat boyunca zaten o şekilde devam ettiyse diğer zamanlardada yaklaşık AVG olarak o değerlerde dolaşır. Sicakligin ortam sıcaklığı gibi çok etkisi de var, oynarken cihaz hava alacak şekilde dursun veya altını yükseltin.

Yapacak bir şey yok hocam gaming laptoplar da ya laptop soğutucu alacaksınız yada termal macunu sıvı metal veya kaliteli normal macun kullanacaksiniz 2 sini birlikte yaparsanız da baya iyi olur

Geri
Yukarı