ASUS ROG STRIX GL703VM-GC035T işlemci yükseltme mümkün mü?

wise53

Hectopat
Intel Core i7 7700HQ işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum ama bu konularda hiç tecrübem yok olur mu olmaz mı tecrübe sahibi biriniz varsa yardımcı olursanız memnun olurum

Şu anki işlemci desteklenen soket: FCBGA1440 yazıyor. Anakart için model: 703VM, chipset: Kaby Lake ve HM175 yazıyor.

Bir de 16 GB olan RAM'ı attırmayı düşünüyorum tabii oluyorsa. Amaç çizim programları, render ve oyun için çoklu programlar açıkken ileriye dönük performans sağlamak. Başta da dediğim gibi yükseltilebilir mi yükseltilirse neye göre uyumu önemli anakart işlemci-RAM sıkıntısı olmasın istiyorum.
SK Hynix 8 GB DDR4-2400MHz PC4 19200 CL, part numarası: HMA81GS6AFR8N-UH
Model RAM var şu an laptopta. 4 yuvanın 2'si üstteki RAM'den olup 8 GB. Ben 2 adet 8 GB almayı düşünüyorum kafama takılan şu daha yüksek MHz'li RAM alınsa ne olur performans farkeder mi değer mi yani bir de uyumsuzluk olur mu yoksa aynı özellikte RAM bulup almak mı uygun olur.( kullanım türü: DDR4 )

ram.png

ram2.png

ram3.png
ram4.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı