ASUS ROG STRIX macOS kurulum EFI

evaproject

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Dizüstü bilgisayarıma Hackintosh veya ryzentosh üzerinden macOS işletim sistemi kuracağım. Ancak bilgisayarım ve donanımımla uyumlu Config ve EFI dosyalarını bulamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayarımın özellikleri:

ASUS ROG STRIX G15 G513IH-HN002 dizüstü bilgisayar.

AMD Ryzen 7 4800H mobil işlemci.

AMD Radeon(tm) grafik kartı.

NVIDIA GTX 1650 grafik kartı.

Intel 670p ssdpeknu512gz PCI-Express 3.0 512 GB SSD.

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD.

16 GB DDR4 RAM (8x2)

MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless lan kartı.

Herkese merhaba. Dizüstü bilgisayarıma Hackintosh veya ryzentosh üzerinden macOS işletim sistemi kuracağım. Ancak bilgisayarım ve donanımımla uyumlu Config ve EFI dosyalarını bulamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayarımın özellikleri:

ASUS ROG STRIX G15 G513IH-HN002 dizüstü bilgisayar.

AMD Ryzen 7 4800H mobil işlemci.

AMD Radeon(tm) grafik kartı.

NVIDIA GTX 1650 grafik kartı.

Intel 670p ssdpeknu512gz PCI-Express 3.0 512 GB SSD.

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD.

16 GB DDR4 RAM (8x2)

MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless lan kartı.
Maalesef AMD işlemcili Laptop cihazlara MacOS kuramazsınız. Bunun sebebi AMD dahili grafik işlemcileri olan APU sistemlerin MacOS desteğinin olmamasıdır.

AMD APU sistemler artık destekleniyor ama daha geliştirme aşamasında. SSD'niz sorun çıkartabilir.

Evet artık EFI ve Config dosyalarını düzenleyerek Hackintosh kurulabiliyor. Reddit'te AMD 5800H işlemcili AMD APU laptopa(benim laptopun üst modeli) macOS Ventura kurmuş ve paylaşmıştı ancak EFI ve Config isteyince vermedi. Ben Ventura bile değil Big Sur kurmak ya da uyumlu olan herhangi bir macOS sistemi kurmak istiyorum. Donanım hızlandırmayı aktif etmek biraz uğraştıracak gibi ama onu da bir şekilde halledeceğim. EFI ve Config dosyalarını nasıl düzenleyebilirim? Rehber var mı?

Evet artık EFI ve Config dosyalarını düzenleyerek Hackintosh kurulabiliyor. Reddit'te AMD 5800H işlemcili AMD APU laptopa(benim laptopun üst modeli) macOS Ventura kurmuş ve paylaşmıştı ancak EFI ve Config isteyince vermedi. Ben Ventura bile değil Big Sur kurmak ya da uyumlu olan herhangi bir macOS sistemi kurmak istiyorum. Donanım hızlandırmayı aktif etmek biraz uğraştıracak gibi ama onu da bir şekilde halledeceğim. EFI ve Config dosyalarını nasıl düzenleyebilirim? Rehber var mı?

Bunu yapsan bile Wi-Fi ve BT'de çalışmayacaktır. Desteklenmiyor.

Bunu yapsan bile Wi-Fi ve BT'de çalışmayacaktır. Desteklenmiyor.

Wi-Fi adaptörü takarım onu hallederiz. Benim için önemli olan sistemi düzgün bir şekilde kurmak. Sistemi neden kuramayacağımı yazmak yerine sistemi nasıl kurabilirim ya da en azından kurmayı deneyebilirim. EFI ve Config dosyası nasıl oluşturabilirim bunları nasıl editlerim bunlara yardımcı olsanız nasıl olur :D

AMD APU sistemler artık destekleniyor ama daha geliştirme aşamasında. SSD'niz sorun çıkartabilir.

EFI dosyasına iGPU girdisi nasıl ekleyebilirim? APU kartı EFI dosyasına tanıtmak için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı