ASUS ROG Strix Scar vs MSI GE76 Raider

i am ironman

Attopat
ASUS ROG STRIX Scar 15 15G533QS AMD Ryzen 9 5900HX 32 GB 1TB SSD RTX3080 FreeDOS 15.6" FHD Taşınabilir bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...a=Techmind+bilişim&url_src=ios-product-detail bu mu
MSI GE76 Raider 11UG-262TR Intel Core i7 11800H 32 GB 2TB SSD RTX3070 360 Hz Windows 10 Home 17.3" FHD Taşınabilir bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/msi-ge7...r-p-HBCV00000LD5ZQ?url_src=ios-product-detail bu mu farkındayım ASUS daha ucuz ve daha güçlü ama nedense içim kötü olsa bile MSI diyor sizin görüşünüz ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asustaki işlemci ryzen 5900hx 11.nesil işlemciden daha güçlü doğru.Yanlız fark ekran boyutu.Asus 15.6 Msi ge76 raider ise 17.3.Asus ta rtx 3080 var Msi da rtx 3070.Diğer önemli fark mux svitch.Asus 2022 de girdi işin içine.Msi da ise mevcuttu zaten.Biraz daha bekleyebilir isen 12.nesil işlemcili alabilirsin.

Taşınabilirlik açısından ROG Strix Scar çok daha iyi. Şarjı mükemmel gidiyor, 7-8 saat kullanım imkanı sunuyor. 130W max TDP'ye sahip ekran kartı. İşlemci stok 45W ancak ekran kartını ve işlemciyi OC yapabiliyorsunuz ve işlemci 80W, ekran kartı 130W olarak gayet serin bir şekilde çalışıyor. Tasarim olarak harika zaten, touchpadde dokunmatik rakamlar var, keystone bulunuyor ek olarak. Kısacası taşınabilirlik ön plandaysa çok iyi bir seçenek. Ayrıca vBios flashlayarak 160W olabiliyor ekran kartı, şu an için hiç ihtiyaç yok ama 2-3 sene sonra belki ek performans için yapılabilir. GE76 ise tam performans ürünü. Tam kapasite çalışan işlemci ve ekran kartına sahip, ekran kartı 140W olması lazim yani en tepe değer. Taşınabilirlik konusunda biraz geride ve ROG'a göre baya kaba. Şarji da ROG'la yari yarıya daha az gider gündelik kullanımda. Yani GE serisi daha çok yüksek performans odakli bir ürün özellikle 76 serisi, üst düzey taşınabilirlik yerine orta düzey taşınabilirlik üst düzey performansı sunuyor. ROG Scar ise üst G533 kasayla üst düzey tasinabilirligi maksimum performansla sunuyor. Mesela RTX 3080li GE76 RTX 3080'li Scar serisinden yüzde 10 civarı daha performansli ama GE bunun için yüzde 20 daha fazla enerji harcıyor. Eğer ROG Strix Scar'da karar verirsen elimde attığın cihazın 16 GB ramli versiyonu var ABD'den geldi ki attığın linkteki de ABD cihazı, ancak Asus Türkiye garantisi var bizzat teyit ettirdim. Cihazi kendim getirdigim için bayağı uyguna getirdim, o fiyattan bayagi aşağısına verebilirim.

ROG STRIX g serisi kullanan biri olarak ASUS markasını şiddetle tavsiye edebilirim utandırmaz. Bu arada 15.6 ve 17,3 inç ekran arasında bende çok arada kalmıştım fakat 15,6 gayet yeterli geldi. ASUS ROG STRIX şikayetlerine ve MSI şikayetlerine bakmanı öneririm aradaki farkı anlarsın. MSI ve Monster markalarından bir tık uzak kalmak daha sağlıklı gibi geliyor bana hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı