ASUS ROG STRIX Scope RX vs ASUS ROG STRIX Scope NX Wireless

Rawexy

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu iki klavye arasından hangisi alınmalı?
Araştırdığım kadarıyla farkları;

-Switch farklılıkları var,
- NX versiyonda bilek desteği var.

ASUS ROG STRIX Scope RX'in fiyatı 1.599 TL

ASUS ROG STRIX Scope NX Wireless'in fiyatı 1.999 TL

Hangisi alınmalı?

Sanılanın aksine RX switchler NX switchlerden daha iyi. Kablosuz olmasını istiyorsanız ikinciyi alabilirsiniz.
kablosuz olması önemli değil benim için. önemli olan konfor, kalite ve performans. Sanırım dediğinize göre bu RX versiyonunda bunlar NX versiyonuna göre daha fazla mevcut.

kablosuz olması önemli değil benim için. önemli olan konfor, kalite ve performans. Sanırım dediğinize göre bu RX versiyonunda bunlar NX versiyonuna göre daha fazla mevcut.
Kaliteleri aynı, performans konusunda RX switch versiyonu daha iyi. İki switch arasındaki gecikme farkı hissedilmeyecek kadar az olsa da RX switchlerin 100 milyon basım ömrü vaadi varken NX'in 70 milyon. Konfor için bilek desteği olduğundan NX versiyon daha iyi sayılır. Bilek desteği sizin için fazla önemli değilse RX'i tercih etmeniz daha mantıklı.
1671900311388.png

Kaliteleri aynı, performans konusunda RX Switch versiyonu daha iyi. İki Switch arasındaki gecikme farkı hissedilmeyecek kadar az olsa da RX Switch'lerin 100 milyon basım ömrü vaadi varken NX'in 70 milyon. Konfor için bilek desteği olduğundan NX versiyon daha iyi sayılır. Bilek desteği sizin için fazla önemli değilse RX'i tercih etmeniz daha mantıklı.

Hocam şimdi ondanda emin değilim. Şu ana kadar hep bilek destekli klavyeler kullandım yani RX i alırsam ilk defa bilek desteksiz kullanacağım. Araştırdığıma göre bu durum pek fark yaratmıyormuş ama yine de kararsızım.

Hocam şimdi ondanda emin değilim. Şu ana kadar hep bilek destekli klavyeler kullandım yani RX i alırsam ilk defa bilek desteksiz kullanacağım. Araştırdığıma göre bu durum pek fark yaratmıyormuş ama yine de kararsızım.
Tuş yüksekliğine bağlı bir durum. Strix Scope'un tuşları fazla yüksek değil. Sıkıntı çekmezsiniz eliniz küçük değilse. Eski klavyenizden kalan bir bilek desteği varsa ek olarak kullanabilirsiniz.

Tuş yüksekliğine bağlı bir durum. STRIX Scope'un tuşları fazla yüksek değil. Sıkıntı çekmezsiniz eliniz küçük değilse. Eski klavyenizden kalan bir bilek desteği varsa ek olarak kullanabilirsiniz.

Elim büyük. Eski klavyemdeki bilek desteği çıkarılamıyor maalesef. O zaman, dediğinize göre sıkıntı çekmem bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı