ASUS ROG STRIX X670E-F anakart için RAM tavsiyesi

Ne gibi bir sorun yaşadınız.
Asus anakart satın aldım ilk çıkan seri anakartlarda ısınma işlemci yakma gibi sıkıntılar ile geldi biliyorsunuz. O seride benim kartta wifi sinyal düşüklüğü ve ssd nin pcle4.0 desteklemesine rağmen yarı hız alma problemim vardı. Servise gönderdim kartı ilkinde sorun yok diye bana geri geldi. Kurulumu yaptım aynı sorunlar devam eediyordu. 2.kez gönderdim bu sefer de işlemci pinlerinin olduğu kısım hasar almış 1.600 tl ücret karşılığı yaptıktan sonra diğer sorunlara bakabiliriz diye söylediler. İlk gönderdiğimde işlemci pinlerinde bir sorun olmadığını ve ürünü sağlam gönderdiğimi resimlerle kanıtlamama rağmen ısrarla asus çağrı merkezi ve servis ücret talep etti. Dedim ürünü gönderin o zaman hakem heyetine vereceğim hakkımı orada arayacağım. Ürünü ssd vidalarını takmadan, soğutucu mosfetini yarım santim açılmış şekilde elime ulaştı. Bakalım Şubat ayı içerisinde karara bağlanacak.

ASUS anakart satın aldım ilk çıkan seri anakartlarda ısınma işlemci yakma gibi sıkıntılar ile geldi biliyorsunuz. O seride benim kartta Wi-Fi sinyal düşüklüğü ve SSD'nin PCIe4.0 desteklemesine rağmen yarı hız alma problemim vardı. Servise gönderdim kartı ilkinde sorun yok diye bana geri geldi. Kurulumu yaptım aynı sorunlar devam eediyordu. 2.kez gönderdim bu sefer de işlemci pinlerinin olduğu kısım hasar almış 1.600 TL ücret karşılığı yaptıktan sonra diğer sorunlara bakabiliriz diye söylediler. İlk gönderdiğimde işlemci pinlerinde bir sorun olmadığını ve ürünü sağlam gönderdiğimi resimlerle kanıtlamama rağmen ısrarla ASUS çağrı merkezi ve servis ücret talep etti. Dedim ürünü gönderin o zaman hakem heyetine vereceğim hakkımı orada arayacağım. Ürünü SSD vidalarını takmadan, soğutucu MOSFET'ini yarım santim açılmış şekilde elime ulaştı. Bakalım şubat ayı içerisinde karara bağlanacak.

Bu duruma üzüldüm, alında satıcıdan satıcıya görede değişiyor bazı satıcılar para uğruna millete ürünü zorla veriyorlar şu ana kadar çok şükür bir sorun yaşamadım umarımda bunlarla karşılaşmayız ROG modeli güzel ama normal ürünlere göre daha üst modeli.

Asus anakart satın aldım ilk çıkan seri anakartlarda ısınma işlemci yakma gibi sıkıntılar ile geldi biliyorsunuz. O seride benim kartta wifi sinyal düşüklüğü ve ssd nin pcle4.0 desteklemesine rağmen yarı hız alma problemim vardı. Servise gönderdim kartı ilkinde sorun yok diye bana geri geldi. Kurulumu yaptım aynı sorunlar devam eediyordu. 2.kez gönderdim bu sefer de işlemci pinlerinin olduğu kısım hasar almış 1.600 tl ücret karşılığı yaptıktan sonra diğer sorunlara bakabiliriz diye söylediler. İlk gönderdiğimde işlemci pinlerinde bir sorun olmadığını ve ürünü sağlam gönderdiğimi resimlerle kanıtlamama rağmen ısrarla asus çağrı merkezi ve servis ücret talep etti. Dedim ürünü gönderin o zaman hakem heyetine vereceğim hakkımı orada arayacağım. Ürünü ssd vidalarını takmadan, soğutucu mosfetini yarım santim açılmış şekilde elime ulaştı. Bakalım Şubat ayı içerisinde karara bağlanacak.
Bende msı x670e Carbon alacağım ama bi yerde Gskill ramlerde Expo aktif edilmiyor demiş hala bu sorun varmı bilginiz varsa yardımcı olurmusun .

Birde bu msı kartında ön yükleme çok uzun diyorlar doğrumu ?

Son düzenleme:
Bende msı x670e Carbon alacağım ama bi yerde Gskill ramlerde Expo aktif edilmiyor demiş hala bu sorun varmı bilginiz varsa yardımcı olurmusun .

Birde bu msı kartında ön yükleme çok uzun diyorlar doğrumu ?
Msi anakart kullanıyorum gskill ile hiç bir sıkıntı yok gayet stabil çalışıyor. Memory content restore ayarını da aktif ettiğinde 15 sn de windows ekranına geliyor benim pc.

Msi anakart kullanıyorum gskill ile hiç bir sıkıntı yok gayet stabil çalışıyor. Memory content restore ayarını da aktif ettiğinde 15 sn de windows ekranına geliyor benim pc.
gskill in hangi ramlerini kullanıyorsunuz model kodunu yazabilirmisin rica etsem cevap için çok teşekkür ederim.

gskill in hangi ramlerini kullanıyorsunuz model kodunu yazabilirmisin rica etsem cevap için çok teşekkür ederim.
Kart kampanyası ile beraber 2 hafta önce 4.900 a almıştım. Fiyat epey artmış.

Geri
Yukarı