Asus ROG Strix Z370-H vs Z370-F

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 3B

Hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    4
W

Wero

Ziyaretçi
Bu iki anakart arasında kaldım:

Z370-H : ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING INTEL Z370, DDR4, LGA1151v2, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DVI,HDMI ATX Anakart - inventus

Z370-F : ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING INTEL Z370, DDR4, LGA1151v2, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DisplayPort, DVI,HDMI ATX Anakart - inventus

Bu iki kart arasındaki fark nedir? Gözüme batan Z370-F’de M.2 SSD Soğutucusu olması. Z370-H’ta daha fazla USB portu var. İkisinden birisini alıp 8700K’yı @5Ghz’e OC etmek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Z370-H olanı alın. Anakarta bu kadar para vermek de doğru değil. 8700K için iyi bir soğutucu almanız gerekiyor. Şu tabloda Ryzen daha mantıklı demeden geçemicem.

Asus Z370-H olanı alın. Anakarta bu kadar para vermek de doğru değil. 8700K için iyi bir soğutucu almanız gerekiyor. Şu tabloda Ryzen daha mantıklı demeden geçemicem.
Soğutucuyu hesaba kattım. Şöyle bir durum var. Üst seviye bir Ryzen alıp anakartı da X370 serisi kart alınca aslında anakartlarda fiyat farkı kalmıyor. Asıl fark işlemcilerde ortaya çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı