ASUS ROG'e ve Gigabyte G31M-ES2l anakartlar için SSD seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

crazymurat34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX Gaming'e anakart sahibiyim. Sistemi topluyorum. Şu an kullandığım Gigabyte G31M-ES2l anakart harddisk ile çalışıyor. Yeni sisteme geçene kadar hangi SSD beni üzmez? Yeni Anakart'a sonra takacağım. Şimdilik bilgisayarı toplayana kadar eski sistemde beni rahatlatması için söylüyorum.

Tavsiyeleriniz ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 870 Evo olanı alın. Sizi üzmez. Qvo olanı değil.

Bütçeniz ne kadar? Ayrıca ne boyutta bir depolama alanına ihtiyacınız var? G31M anakart ile kullanmanız şart mı, çünkü attığınız SSD'lerin fiyatına gerçekten güzel M2 SSD'ler bulunuyor.

Bütçeniz ne kadar? Ayrıca ne boyutta bir depolama alanına ihtiyacınız var? G31m anakart ile kullanmanız şart mı, çünkü attığınız SSD'lerin fiyatına gerçekten güzel M.2 SSD'ler bulunuyor.

2 TB kapasiteli arıyorum. Zaten yeni sistem topluyorum. İndirim beklemekten ciğerim soldu. :D
Güncel.
Güncel.
Güncel.
Güncel.

Son düzenleme:
Bütçeniz hafif artabilirse buyurun;
2800 TBW ömrü var. Samsung 860 Pro ile denk bir SSD. Diğer yukarıda attığınız SSD'leri gömer tabiri caizse. :) SSD Plus denen çöpü eleyin direkt. 870 QVO'da QLC olduğu için alınmaz. Ultra 3D alınabilir, kaliteli bir model ama Firecuda 120 hem daha dayanıklı hem daha performanslı olduğu için bu bütçelerde Firecuda 120 daha iyi bir seçenek olur. Normalde fiyatı 3000 TL iken 2200 TL civarına kadar düştü. DRAM barındıran çok kaliteli bir SSD. 5 yıl garantisi ve 3 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmetleri var. Bir altı Barracuda 120 var bir de;
Bu çok daha uygun. Ömrü 1170 TBW. Bu da Samsung 860 EVO ile denk bir SSD. Yine üzmez ve DRAM barındırıyor.

Son düzenleme:
Bütçeniz hafif artabilirse buyurun;
2800 TBW ömrü var. Samsung 860 Pro ile denk bir SSD. Diğer yukarıda attığınız SSD'leri gömer tabiri caizse. :) SSD Plus denen çöpü eleyin direkt. 870 QVO'da qlc olduğu için alınmaz. Ultra 3D alınabilir, kaliteli bir model ama FireCuda 120 hem daha dayanıklı hem daha performanslı olduğu için bu bütçelerde FireCuda 120 daha iyi bir seçenek olur. Normalde fiyatı 3000 TL iken 2200 TL civarına kadar düştü. DRAM barındıran çok kaliteli bir SSD. 5 yıl garantisi ve 3 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmetleri var. Bir altı Barracuda 120 var bir de;
Bu çok daha uygun. Ömrü 1170 TBW. Bu da Samsung 860 EVO ile denk bir SSD. Yine üzmez ve DRAM barındırıyor.

Teşekkür ederim.
Samsung 870 EVO olanı alın. Sizi üzmez. QVO olanı değil.

EVO model olanını alacağım. Teşekkür ederim.
Konu kilit.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı