Asus RT-N10 ile kablolu interneti kablosuz olarak paylaştırma

RushBatu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Evde masaüstü bilgisayarım için internet kullanıyoruz fakat kabloyu 25 metre ötedeki iş yerimizden alıyoruz. Yani modem iş yerinde. Modem iş yerinde olduğu için telefonlarla wifi kullanamıyoruz. Bende www.vatanbilgisayar.com: Asus Rt-N10 150Mbps Kablosuz 4 Port Router / Access Point / Universal Repeater - Vatan Bilgisayar bu ürünü almayı düşünüyorum. Sizlere birkaç sorum olacaktı.
  • 1) Bu ürün ile kablolu interneti telefonla kullanmak için (s3 mini) kablosuza dönüştürebilirmiyiz ?
  • 2) Bu ürün ile kablolu interneti çoklayabilirmiyiz ?
  • 3) Bu ürün ile interneti dönüştürerek aynı anda masaüstü pc'den kablolu, telefondan kablosuz olarak kullanabilirmiyiz ?
Yardım eden, edemeyen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum. İyi sosyaller. :) @Recep Baltaş @SypeR @BilgisayarKurdu @MF

Öncelikle sorularınıza yanıt verelim.
1) Evet bu ürüne ana modemden gelen LAN kablosunu takarak kablosuza çevirebilirsiniz. Adı üzerine Router.
2)Kablolu interneti de 4 çıkışa kadar çoklayabilirsiniz.
3)Tabi ki kullanabilirsiniz. Aynı anda 4 cihazı kablolu, diğer cihazlarınızı da (telefon, laptop gibi) Kablosuz ağlayabilirsiniz.
Aşağıdaki resim daha iyi anlatabilir size;
RT-N10E.jpg

1. Router'ın görevi bu zaten.
  2. Çoklanabilir.
  3. Kullanılabilir.
Kusura bakmayın Mikail Bey, siz yazarken ben de yazıyormuşum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı