ASUS RTX 3070, R5 3600X sistem ile uyumlu mudur?

Ürünü alalı hemen hemen 2 hafta kadar olmuş. Coil Whine sorunu oluştu mu acaba?
Fanları %70'de kullanıyorum 60 dereceyi henüz görmedim ve ekran kartının çalıştığını bile hissetmiyorum. Bir sorunu yok ve kart bana oldukça sessiz geldi genel olarak verdiği soğutma performansına göre.
1080p ise Darboğaz yaşarsın.
En büyük korkularımdandı evet fakat şunu da daha sonra görecek arkadaşlar için ekleyeyim.
İşlemciyi (r5 3600) da dahil 4.2Ghz değerine OC yaptım ve 1080p de en ufak takılma, donma, düşük FPS gibi sorunlarla karşılaşmadım henüz. LOL, CS:GO gibi oyunlardan bahsediyorum özellikle.
OC'dan önce 60-70 FPS bile görürdüm ikisinde de şimdi CS:GO 300+ LOL de aynı şekilde 150-250 FPS civarlarında.
Tabi kullanım oranlarına mükemmel diyemem fakat oldukça idare eder, nasıl olsa 2K'ya geçtiğimden dert etmiyorum. O yüzden darboğazdan korkanlar varsa 1080p'de OC ile rahatça çözülebiliyor.

Son düzenleme:
Fanları %70'de kullanıyorum 60 dereceyi henüz görmedim ve ekran kartının çalıştığını bile hissetmiyorum. Bir sorunu yok ve kart bana oldukça sessiz geldi genel olarak verdiği soğutma performansına göre.

En büyük korkularımdandı evet fakat şunu da daha sonra görecek arkadaşlar için ekleyeyim.
İşlemciyi (R5 3600) da dahil 4.2GHz değerine OC yaptım ve 1080P'de en ufak takılma, donma, düşük FPS gibi sorunlarla karşılaşmadım henüz. LoL, CS:GO gibi oyunlardan bahsediyorum özellikle.
OC'dan önce 60-70 FPS bile görürdüm ikisinde de şimdi CS:GO 300+ LoL'de aynı şekilde 150-250 FPS civarlarında.
Tabi kullanım oranlarına mükemmel diyemem fakat oldukça idare eder, nasıl olsa 2K'ya geçtiğimden dert etmiyorum. O yüzden darboğazdan korkanlar varsa 1080P'de OC ile rahatça çözülebiliyor.

Benim en büyük korkum Coil Whine çıkması. Gerçekten sırf laptopum çok ses çıkarıyor diye çağa ayak uydurayım artık diyerek Ryzen 7 3700X ve 3070 TUF Gaming OC sipariş ettim. Ekran kartım gelmiş pazartesi gidip şubeden alacağım malum kargo evde yoktunuz dedi. Hemde sokağa çıkma yasağı varken :) Sizin adınıza çok sevindim. Umarım benim ekran kartım da sorunsuz bir şekilde stabil çalışır.

Benim en büyük korkum Coil Whine çıkması. Gerçekten sırf laptopum çok ses çıkarıyor diye çağa ayak uydurayım artık diyerek Ryzen 7 3700X ve 3070 TUF Gaming OC sipariş ettim. Ekran kartım gelmiş pazartesi gidip şubeden alacağım malum kargo evde yoktunuz dedi. Hemde sokağa çıkma yasağı varken :) Sizin adınıza çok sevindim. Umarım benim ekran kartım da sorunsuz bir şekilde stabil çalışır.
Eğer malum sorunu yaşarsan tamamen garanti kapsamına giriyor ve satıcı değiştirmek zorunda kalıyor diye biliyorum. Düşük bir ihtimal soruna denk gelirsen de mağdurluğun uzun sürmez. Sana da şimdiden hayırlı olsun. 🙂
Gerçekten çok güçlü bir kart.

kartınız da cw mevcut mu?

Geri
Yukarı