ASUS RTX 4070 Ti kartta kırmızı LED sürekli yanıyor

Ümit33

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF RTX 4070 Ti aldığım günden beri kırımız LED ışık sürekli yanıyor. Sistemim ASUS ROG STRIX Z490-F anakart 11700K işlemci MSI MPG A850GF güç kaynağı.
Güç kaynaklı sorun olacağını söylediklerinde Termaltake GF1000W ATX 3.0 yeni nesil güç kaynağımı Vatan Bilgisayar'dan aldım ama sonuç gene hüsran aynı şekilde kırmızı LED ışık yanmaya devam ediyor. Daha sonra BIOS resetledim ama sonuç değişmedi. Dispilay port kablosuyla kullanıyordum HDMI kablosuna geçtim ama gene aynı ışık devamlı yanmaya devam ediyor. Ekran kartı BIOS güncellemesi çıkmış güncelledim sonuç değişmedi. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı Technopat ekibinden konuyla ilgili yardım istiyorum. Teşekkürler.

Aynı sorunu yaşayan Reddit kullanıcıları, sorunun ekran kartı ile gelen 12VHPWR 12+4 pin adaptöründe olduğunu ve adaptörü değiştirmenin işe yaradağını belirtmiş. BIOS ayarlarından ErP Ready özelliğini aktif etmekte çözüm sağlayabilir.

Son düzenleme:
Aynı sorunu yaşayan reddit kullanıcıları sorunun ekran kartı ile gelen 12VHPWR 12+4 pin adaptöründe olduğunu ve adaptörü değiştirmenin işe yaradağını belirtmiş. BIOS ayarlarından ErP Ready özelliğini aktif etmekte çözüm sağlayabilir.
Termaltake gf1000w güç kaynağının içinden çıkan 12VHPWR 450W adaptörünü kullandım yine aynı sonuç verdi. Ekstra 12VHPPWR adaptörü türkiye piyasasında yok daha gelmemiş.

Geri
Yukarı