ASUS RX 580 ROG STRIX OC vs Sapphire RX 590 NITRO+ SE

EylülKaya88

Decapat
Daha fazla  
İki kart arasındaki fark nedir? İlla kullanan vardır değil mi? Hangisi alınmalı neye göre alınmalı?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin eğer besleyebiliyorsa tabiki RX 590. Farkları ise RX 590'ın 580'e göre daha performanslı olması. Eğer alacaksan işlemcinin modelini ve bütçeni belirtirsen yardımcı olabiliriz.

Yeni bir sistem toplayacaksan bütçene göre değişir.
Sistemini güncelleyeceksen diğer bileşenlere göre değişir. :)
Kısacası daha fazla bilgi lazım :)

RX 590 yerine 1660 alınabilir. 3-4 ay önce olsaydı kesinlikle bu kartları savunurdum fakat şuan düşük fiyata bulunabiliyor bu kartlar. Daha güncel, daha az güç tüketimi, hem de daha performanslı. Yıllardır AMD kullanan biriyim çokta savundum fakat biz kullanıcılar için en iyisi her zaman F/P olması o yüzden tercihim bu yönde.

İşlemcin eğer besleyebiliyorsa tabiki RX 590. Farkları ise RX 590'ın 580'e göre daha performanslı olması. Eğer alacaksan işlemcinin modelini ve bütçeni belirtirsen yardımcı olabiliriz.
İşlemci: Ryzen 5 2600 fazlasıyla besler diye düşünüyorum. 600W yeterli midir?
RX 590 yerine 1660 alınabilir. 3-4 ay önce olsaydı kesinlikle bu kartları savunurdum fakat şuan düşük fiyata bulunabiliyor bu kartlar. Daha güncel, daha az güç tüketimi, hem de daha performanslı. Yıllardır AMD kullanan biriyim çokta savundum fakat biz kullanıcılar için en iyisi her zaman F/P olması o yüzden tercihim bu yönde.
Çok bir fark yok diye biliyorum RX 590 ile GTX 1660 arasında 2-3 fps fazla sadece 1660 bir de güç tüketimi az.
Yeni bir sistem toplayacaksan bütçene göre değişir.
Sistemini güncelleyeceksen diğer bileşenlere göre değişir. :)
Kısacası daha fazla bilgi lazım :)
4200-4600 bütçem.

RX 590 testlerde 78 FPS verirken GTX 1660 114 FPS veriyor. Ne 3-4 FPS fark ederi. Eğer alıcak 1660 al. 1800 liraya çift fanlı satılan modeli bile vardı fiyatları ucuzladı yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı