ASUS RX 6600 XT alınır mı?

Bütçe
8000-8500
Kasa fan akışın sıkıntılı olabilir.
kasa fan akışın derken ?? Kasanın yan kapağı komple açık bende...Neyi kasteddiğini anlamadım yanlış bir şey yaptıysam belirtmeni isterim.Bendeki rdr2 1080p ultra /high karışık ayarlarda 1 saat dolmadan 75/77 dereceleri görüyor 30 fan gücü ile...
Kasa fan akışın sıkıntılı olabilir.
Powerım kötü , kasanın yan kapağı açık...

Son düzenleme:
Merhaba ben bizzat kullanıyorum ekran kartını düşünmeden alabilirsin zaten o fiyata ondan daha performanslı bir kart yok RTX 3060 ile arasında 3 bin lira gibi fark var şu an ve FPS olarak çoğu oyunda 20 FPS fark atıyor 6600XT. İşlemcinin ne olduğu da önemli AMD serisinin 3. nesil işlemcileriyle kullanmanı önermem sıcaklık olayına gelirsek Valorant oynuyorum 57 derece üstünü görmedim. İyi günler.

Yok daha almadım ama neden memnun değilsin ?
Açıkcası kart ile ilgili henüz ciddi bir sorun ile karşılaşmadım.Fakat ürün üzerinde sıfır jelatini olmadan geldi.şu üstündeki ince zar gibi olan...çok irdelemedim kurdum.oyunlara girdim.ilk girişte bir ekran patlaması ultra ayarlarda bir kasmalar donmalar oldu.Böyle olunca sorun varmış gibi algıladım araştırdım.olası sebeplerden birinin sürücüler ve r5 2600 işlemcimin ve powerın yetersiz olabileceğini söylediler.powerı değiştirdim sorun düzelmedi.fakat o arada tüm sürücüleri kurdum.bilhassa anakart ve bios ayarlarında ryzen smart acces açmayı denedim.verimlilik arttı.Power takarken falan derken 2-3 kere ekran kartı çıkarıp taktım ve ışığa tutunca fark ettim ki slot giriş bölgesindeki altın sarısı olan yerde çok küçük ciddi olmayan bir çizik fark ettim(ben mi yaptım onu da bilmiyorum sonuçta kasam da eski takarken bende yapmış olabilirim.) son olarak son çizik hariç bütün bunları satıcıya yazdım iade edeceğim diye garantiye yollayın sorun varsa sıfırını verirler dediler. geri göndeririz boşuna yollamayına getirdiler kısaca...an itibariyle sorun yok fakat bi kurt düşürdüler ve şimdi olsa almam en azından oradan...

6600XT denemiş biri olarak kesinlikle berbat bir kart. Çoğu oyunda anlık donma, FurMark testinde 8X açıkken 19 20 FPS vermesi, yazılım hataları vs render ve oyun için alacaksınız kesinlikle NVIDIA tek geçerim. Aldığıma pişman oldum. Fiyatına göre kötü kart. 3060 ile kıyas yapanlar hangi kafayla yaptılar merak ediyorum. İkisini de denedim 3060 kesinlikle daha stabil ve performansı daha iyi.

6600XT denemiş biri olarak kesinlikle berbat bir kart. Çoğu oyunda anlık donma, FurMark testinde 8X açıkken 19 20 FPS vermesi, yazılım hataları vs render ve oyun için alacaksınız kesinlikle NVIDIA tek geçerim. Aldığıma pişman oldum. Fiyatına göre kötü kart. 3060 ile kıyas yapanlar hangi kafayla yaptılar merak ediyorum. İkisini de denedim 3060 kesinlikle daha stabil ve performansı daha iyi.
3060 performans olarak 6600xt nin yanından geçemez aralarında gayet güzel fps farkı var arkadaş sanırım sorunlu bir kart almış 5 aydır kullanıyorum sorun yaşamadım 6600xt çok ama çok iyi bir kart almayı düşünenlerin şüphesi olmasın.

Kanka aynı mesajı farklı bir konuda aynı şekilde de yazmışsın ne ayak?Berbat derken ne alaka belki sisteminin diğer bileşenlerinde bir sıkıntı vardır hemen fanboyluk yapmayın lütfen!

Bro fanboy falan filan o kafada değilim sadece kendi deneyimlerimi aktardım. Al kullan bu beni bağlamaz. Sadece amacım insanlara faydalı bilgi sağlamak.

Ayrıca Ryzen işlemci kullanıyorum ve gayet memnun kaldım fan boy değil bana ne kadar verim sağladığına bakarım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı