Asus Strix GTX 1070 CS:GO düşük FPS sorunu

Burak Karabaş

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1400 ve Asus Strix GTX 1070 kullanıyorum. CS:GO'da oyunu eskiden alışmış olduğum gibi en düşük ayarlarda ve 4:3 - 1024x768'de oynuyorum fakat anlayamadığım bir biçimde FPS 120-150 bazen de 180'e çıkıyor. Anormal bi durum bence. Bilgisayarı daha yeni aldım. Macun falan yeni sürüldü sorun nedir sizce? En son çare size danışmak oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son güncellemelerden sonra falan mı oldu bilmiyorum ben dahil bir kaç kişide daha gördüm bu sorunu. CS:GO daha çok işlemciye abanan bir oyun oldu ısınma değerlerini düşük tutmaya çalışın. Bir de konsola fps_max 120 yazın. 120 yi geçmeyecek haliyle bir an da 180 e çıkıp 120 ye inince kopmaları yaşamayacaksınız. Tahminimce oyun optimizasyonunu bozdukları için 180 e çıktığı sırada ekran kartını kullanıyor.
Son güncellemelerden sonra falan mı oldu bilmiyorum ben dahil bir kaç kişide daha gördüm bu sorunu. CS:GO daha çok işlemciye abanan bir oyun oldu ısınma değerlerini düşük tutmaya çalışın. Bir de konsola fps_max 120 yazın. 120 yi geçmeyecek haliyle bir an da 180 e çıkıp 120 ye inince kopmaları yaşamayacaksınız. Tahminimce oyun optimizasyonunu bozdukları için 180 e çıktığı sırada ekran kartını kullanıyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı