Asus Strix ROG GTX1070 siyah ekran sorunu

ScaryPeace IV

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 1.01.2017'de GTX1070 ekran kartı aldım Amazon'dan. Bilgisayar açılıyorken bir sıkıntı ile karşılaşıyorum. Ekran kartımı birkaç ayrı bilgisayara taktım yine aynı sorun. Asus logosu geldikten sonra siyah bir ekran ve _ işareti çıkıp iki kez aşağıya iniyor ve Windows simgesi ondan sonra geliyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Adsız1.jpg
Adsız2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk aklıma gelen BIOS'tan boot işlemi için başka bir aygıtın seçilmesi. Yani direk Windows'un kurulu olduğu diski değilde USB'yi ya da varsa DVD ROM'u önce kontrol edip sonra HDD'yi görüyor gibi geldi.

BIOS'tan boot seçeneklerine HDD'yi alın. Bu çözüm olmazsa ekran kartından olabilir.

@OceanWraith Dediğinizi yaptım ama yine olmadı bir de hddyi kapattım bios'dan çalıştırdım bilgisayar çalışmadı. Ama ssd'yi kapattım bilgisayar çalıştı acaba format atıp Hdd'ye mi kursam windows'u çünkü bir kaç arkadaş felan sordum böyle bir şey yok diyorlar. ekran kartı böyle bir sorun vermez diyorlar yani. Siz ne önerirsiniz.

@Bayram Şenakar Ben tam olarak anlamıyorum bu işlerden windowsu flash bellekden kurdum bıosdanda fazla anlamıyorum bilginiz var ise asus pro 970 anakartım var skype den yönlendirerek bana yaptıra bilirseniz çok sevinirim.

SSD'yi en başa aldığınız gibi Windows Boot Manager'ı en başa alacaksınız.
Aynı sorunu yaşayanlar olacağı için çözümü buraya sunmak durumundayız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı