Asus TP500LB-DN055H Adaptör Takınca Titreme Sorunu

Tornado

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün Asus TP500LB-DN055H model bir Notebook aldım hepsiburada sitesinden. Şöyle bir sıkıntı oldu. Bilgisayarı fişe takmazsam sorun yok ama fişe taktığım zaman yani adaptörü ekranın arkasında bir titreşim olduğunu hissediyorum. Elimi ekranın arkasında ki yüzeyde gezdirdiğimde daha net anlaşılıyor. Ayrıca bilgisayarın masa gibi düz bir zeminde olması gerekiyor. Örneğin dizimde iken bu sorun yok. Sanırım elektrik kaçağı gibi birşey. Daha önce hp dizüstü bilgisayarıma muadil adaptör aldığımda bu sorunun aynısı olmuştu ve orjinal adaptör aldığımda sorun kalmamıştı. Sizden çok acil bu sorunla ilgili öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, bu elektrik kaçağı fakat bunu herkes hissedemiyor nedense. Ben de bunu kolayca hissedebilen bir insanım. Ama çevremdekilere "bu yüzeye bir dokun, pürüz hissedeceksin" dediğimde boş boş suratıma bakıyorlar... Ciddi bir sorun değil. Birçok üründe başıma geldi. Yazar kasalarda, cep telefonlarında, tabletlerde ve dizüstü PC'lerde. Ben olsam kullanmaya devam ederdim. Sorun yaratcağını da sanmıyorum.

Evet, bu elektrik kaçağı fakat bunu herkes hissedemiyor nedense. Ben de bunu kolayca hissedebilen bir insanım. Ama çevremdekilere "bu yüzeye bir dokun, pürüz hissedeceksin" dediğimde boş boş suratıma bakıyorlar... Ciddi bir sorun değil. Birçok üründe başıma geldi. Yazar kasalarda, cep telefonlarında, tabletlerde ve dizüstü PC'lerde. Ben olsam kullanmaya devam ederdim. Sorun yaratcağını da sanmıyorum.

Sonunda beni anlayan biri çıktı,şükür.Recep bey hepsiburada ile görüştüm.Ürünü geri alıp bedel iadesi yapabileceklerini ancak değişim yapamayacaklarını söylediler.Ürünü bize gönderin bizde servise gönderelim dediler.Bilgisayarı gerçekten çok beğendim ve vermek istemiyorum.Sanırım birkaç hafta içinde bu ürünlere zam gelecek.Ben bedel iadesi istesem bile kredi kartımda yeterli limiti ancak 9 ay sonra görebilecem çünkü geri ödeme taksit taksit olacak.Haliyle 9 ay bilgisayarsız kalacağım gibi birde sonrasında bilgisayar fiyatlarını artmış bir şekilde bulacam maalesef.Benim tahminim daha önce başıma geldiği gibi adaptör sorunu.Şöyle ki cihazı pilde kullandığımda böyle bir sorun yok.Pil gömülü olarak geliyor yani çıkarıp test etme imkanım yok ama dediğim gibi pil veya anakart da sorun olsa cihazı pilde kullandığımda da bu sorun olur,bence problem adaptör de, en kötü ihtimal kabloyu bilgisayara taktığımız girişte.Cihazı direk ben mi servise göndersem yoksa hepsiburada ya paslayıp onların halletmesini mi istesem? Kararsız kaldım.Siz bir sorun olmaz demişsiniz ama ben bu şekilde kullanabilir miyim bilmiyorum.Cevabınız için teşekkür ederim :)

Bi arkadaşımdan asus marka dizüstü bilgisayarına ait aynı volt ve amper değerinde adaptör buldum.Akşam deneyeceğim :)

Arkadaşlar sorunum daha da artınca ürünü iade ettim ancak yeni bir sorun baş gösterdi. Benim telefonum z3 compact ve telefonumun şarjı iki gün hatta üçüncü günü zorluyordu. Bilgisayarı kullanırken telefonum hep yanımdaydı ama sanırım hata yaptım. Telefonum şu an şarjı su gibi harcıyor. Acaba bilgisayardaki elektrik kaçağı telefona zarar vermiş olabilir mi? Çok endişeliyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı