ASUS TUF 1660 Ti fan ayarı önerisi

Typhon18

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, ASUS TUF 1660 Ti EVO ekran kartını kullanırken otomatik fanda boşta 35 derece fan ise %25, yük altında fanlar %50 oluyor ama sıcaklık 83 dereceye sabitliyor. Ben de çok ısınmasın diye kendim ayar yaptım şu an boşta yine aynı, yük altında ise Max 72 derece oluyor fanlar da Max %74 hızda dönüyor. Sizce bu ayarlar iyi mi yoksa farklı tavsiyeleriniz var mı? %74 dönmesi sakıncalı mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar bence çok yüksek hızda dönüyor kafa da şişirir bu. Fanları %55-60 yapın sıcaklık zaten 80'in altında kalır ki oda normal.

Fanlar bence çok yüksek hızda dönüyor kafa da şişirir bu. Fanları %55-60 yapın sıcaklık zaten 80'in altında kalır ki oda normal.
79-81 oldu fanları 60 yapınca. 70 civarında dönmesi ömrünü kısaltır mı önemli olan o çünkü zaten kulaklık takıyorum oyun oynarken duymuyorum kasanın sesini.

79-81 oldu fanları 60 yapınca. 70 civarında dönmesi ömrünü kısaltır mı önemli olan o çünkü zaten kulaklık takıyorum oyun oynarken duymuyorum kasanın sesini.
Tabi ki ömrüne etki eder de çok az yani tek sıkıntı sesin rahatsızlık verip vermeyeceği yoksa dönebilir o hızlarda fanların ömrü kolay kolay etkilenmez böyle şeylerde zaten ASUS bileşenleri gayet dayanıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı