ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC Evo 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı incelemesi

ArhaNNN

Hectopat
Fiyat/Performans ürünü olarak başlamak istiyorum. RX 5600 XT OC, yani hız aşırtmalı şekilde fabrikadan çıkıp bizlerle buluşmuş durumda. 3 fan ile inanılmaz güçlendirilmiş olan kart, kasa içinde çift slotluk yer kaplıyor. Geniş bir soğutma bloğuna sahip olan ve arka plakasıyla da soğutma sistemine destekte bulunan kart, ASUS'un RGB ışıklandırmasından da faydalanıyor. RGB ışıklandırma, hem kartın arka plakasında TUF logosunda hem de fanların çevresinde şeritler halinde kendine yer buluyor. Elbette bu ışıklandırmayı ASUS Sync yazılımı üzerinden farklı efekt ve renklerde değiştirebiliyorsunuz. 0DB teknolojisi sayesinde ekran kartının ısısı 60 derecenin üzerinde çıkmadığı süre boyunca fanlar sabit duruyor, çalışmıyor. Yük altına girdiğinde ve ısı 60 derecenin üzerine çıktığında ise fanlar çalışmaya başlıyor, fakat ses konusunda hiç endişeniz olmasın; kart yük altındayken gerçekten de oldukça sessiz çalışıyor. 4buçuk ay oldu kullanıyorum bu kartı yazın o sıcaklarında dahi pek 60 derecenin üzerine çıktığını söyleyemem. Sanki ekran kartına özel soğutucu sistem kurmuşum gibi yani. Özellikleri: ASUS TUF Gaming 3 Radeon RX 5600XT, minimum sistem güç kaynağı 450W. arayüzPCI Express X16 4.0 olan kart, 192-BIT bellek arayüzünü kullanıyor.ı·şlemci frekansı1615 MHz. 6 GB RAM kapasitesine sahip. Performansını merak edenler için, yeni çıkan çoğu oyunu dahi orta ayarlarda çok rahat bir biçimde oynayabiliyorum. Özetle fiyat performans ürünü ekran kartı arıyorsanız bu canavar tam size göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı