Çözüldü ASUS TUF A15 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rog Bazooka

Kilopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
RAM
4800MHz DDR5
SSD veya HDD modeli
Intel 670p 500gb
Ekran kartı
RTX3050
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Merhaba, şu anda kullandığım cihaz TUF A15 2022 ve 1 senedir kullanıyorum. Her zamanki gibi cihazı kullanıyordum akşam yattım sabah kalktığımda cihaz açılmıyordu. Düğmeye bastığımda bir tür hata kodu olarak LED yakıyor 2 kısa 1 uzun olarak. 40 saniye basılı tutarak hard reset attım ama işe yaramadı. Cihaz kafasına göre açılıyor kısacası. Sabah uzun uğraşlar sonucu açtım ve yaklaşık bir 10 saat kullandım akşam oyun oynarken bir anda ekran gitti klavyenin ışıkları ve LED'ler halen yanıyordu zorla kapattıktan sonra gene sabahki aynı hatayı alıyordum 2 kısa 1 uzun LED yakmasını. ASUS'a sorduğumda güç birikmesi olabilir dediler ama bana çok saçma geldi çünkü prizden de çıkarınca da aynısını yapıyor cihaz. Şimdi cihazı açıp RAM'lerden birini söküp öyle çalıştırmayı deneyeceğim. Sizce cihaza ne olmuş olabilir?
Hata Videosu

Düzenleme: RAM'leri tek tek denedim sonuç yine aynı.

Son düzenleme:
Çözüm
İki kısa ve bir uzun LED hata kodu genellikle RAM ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. RAM yuvasında kötü bir temas RAM modülünde hasar veya bozulma bu tür bir hataya neden olabilir? RAM yuvasında gözünüze takılan arızaya neden olabilecek bir şey fark ettiniz mi? Ya da RAM'lerin sorunsuz olduğundan emin miyiz?

2 RAM'i de teker teker denedim farklı slota takıp değişen hiçbir şey olmadı ayrıyeten Windows bellek testinden geçti 2 side.

Güncelleme: Cihaz garantiye SMS infocomm a gitti ve garanti kapsamında anakartı ücretsiz değiştirildi.
İki kısa ve bir uzun LED hata kodu genellikle RAM ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. RAM yuvasında kötü bir temas RAM modülünde hasar veya bozulma bu tür bir hataya neden olabilir. RAM yuvasında gözünüze takılan arızaya neden olabilecek bir şey fark ettiniz mi? Ya da RAM'lerin sorunsuz olduğundan emin miyiz?

İki kısa ve bir uzun LED hata kodu genellikle RAM ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. RAM yuvasında kötü bir temas RAM modülünde hasar veya bozulma bu tür bir hataya neden olabilir? RAM yuvasında gözünüze takılan arızaya neden olabilecek bir şey fark ettiniz mi? Ya da RAM'lerin sorunsuz olduğundan emin miyiz?

2 RAM'i de teker teker denedim farklı slota takıp değişen hiçbir şey olmadı ayrıyeten Windows bellek testinden geçti 2 side.

Güncelleme: Cihaz garantiye SMS infocomm a gitti ve garanti kapsamında anakartı ücretsiz değiştirildi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı