ASUS TUF A15 BIOS düşürme

Blackbeard

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, geçenlerde BIOS'u 312 versiyonuna güncelledim ama önceki BIOS'a göre fanlar gereksiz dönüyor gibi hissediyorum. ASUS'un sitesinde önceki BIOS'un dosyasını buldum nasıl o sürüme dönebilirim? Sitede "BIOS Update for Windows ve BIOS for ASUS EZ Flash Utility" olarak mevcut hangisini indirmem gerekli?

Windows için olanı indirirsen Windows'tan yaparsın, diğeri de BIOS'tan USB ile yapılıyor. Windows için olanı hata filan verme ihtimaline karşılık diğerini tercih etmen gerekli bence.

Windows için olanı indirirsen Windows'tan yaparsın, diğeri de BIOS'tan USB ile yapılıyor. Windows için olanı hata filan verme ihtimaline karşılık diğerini tercih etmen gerekli bence.

USB'den yapayım hocamda tam oalrak nasıl yapmam gerekli onu bilmiyorum. Format USB'si gibi yazdırıp BIOS'tan USB'yi falan seçmek gerekiyor orayı merakediyorum.

USB'den yapayım hocamda tam oalrak nasıl yapmam gerekli onu bilmiyorum. Format USB'si gibi yazdırıp BIOS'tan USB'yi falan seçmek gerekiyor orayı merakediyorum.

Anakartta EZ Flash yazan USB girişine yazdırdığın BIOS'lu USB'yi takmalısın.

Anakartta EZ Flash yazan USB girişine yazdırdığın BIOS'lu USB'yi takmalısın.
daha sonra bir şekilde PC yi EZ FLASH ile başlatıyorsun

İşlem basitmiş yardımlarınız için teşekkürler.
Kısaca özet geçeyim:
1-FAT32 formatlı bir tane flash ayarlıyoruz.
2-ASUS'un sitesinden indirdiğimiz BIOS dosyasını bunun içine atıp bilgisayarı yeniden başlatarak F2 tuşuyla BIOS'a giriyoruz.
3- Advanced mode>advanced>asus EZ Flash 3 utility> flashımızı seçip gelen sorulara evet diyoruz ve bekliyoruz işlem bu kadar 5dk sonra PC açılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…