ASUS TUF A15 coil whine yapıyor

Blackbeard

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce ASUS TUF A15 4050 modeli bir cihaz aldım. Son zamanlarda "coil whine" beni rahatsız etmeye başladı. Bununla ilgili değişim veya iade hakkım var mı merakediyorum ona göre bir yol izleyeceğim. Okuduğunuz için teşekkürler. Videoda fanlar düşük devirdeyken sesi çekmeye çalıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Coil Whine, akım bobinlerden geçerken ve sistem yük halinde iken gelmesi normal olan bir sestir. Hemen hemen her ekran kartında ve üst düzey laptoplarda bulunabilir, özellikle oyuna girince ortaya çıkar laptoplarda çünkü o zaman ekran kartına yük binmeye başlar.
Coil Whine bir problem değildir, bundan dolayı iade sebebi olacağını sanmıyorum. Bunu bırakıp başka alsan onda da olma ihtimali yüksektir. Bu, cihaza zarar veren bir etmen değildir bundan dolayı dert etmene gerek yok. Oyunu ortalama seste bile oynasan duymazsın. Sadece dikkatli dinleyince ve kafayı yaklaştırınca duyuluyor. Kasma yani herkeste var.

Yeni konular

Geri
Yukarı