ASUS TUF A15 FA507NU laptopta fazla fan sesi geliyor

Ege33

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS TUF A15 FA507NU adlı model laptopu 1hafta önce aldım ancak oyunlarda sessiz modu açmama rağmen neredeyse uçak motoru gibi çok fazla ses çıkarıyor. Bunun hakkında ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç mod var programda? Geçmeme olasılığı var.

oyun bılgısayarı ve laptopta cok ses cıkması zaten yasanan bı durum .Bazen cok oynadıgında ısınır ve daha guclu calısır.yenı almıs olsan tozlanmıstır derdım ama suan olmaz

Eğer fps veya işlemci zorlayan bir işlem yapmıyorsanız turbo boost kapatabilirsiniz. Ben kapalı oynuyorum. Ses çok az var. Performans kaybı da var.

Açıkçası yeni nesil işlemcilerin çoğu kaçınılmaz olarak ısınıyor ve laptopları da ince yapmaya çalıştıkları için fanlara çok yük biniyor. Sıcaklık takibi yapın. Sıcaklık yüksek iken ses de yüksek ise yapabilecek pek bir şey yok. Kulaklık takmak gibi şeyler önerebilirim en fazla. Sanırım Ryzen işlemcili bir cihaz. Bir arkadaşın daha dediği gibi turbo boost işkemciyi gazlayabildiği kadar gazlıyor. Onu kapatmak işe yarayabilir ama performansta düşüş olacaktır. Bunun dışında diz üsütnde kullanmamak gibi klişeler kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı