Asus TUF A15 SSD yükseltme garantiyi bozar mı?

BlackRazorX

Picopat
Asus TUF A15 gaming laptopun kendi SSD sini söküp Kingston KC3000 1TB takmayı planlıyorum, bu işlem arka kapak açılacağı için garantiyi bozar mı? Yoksa gaming laptoplarda bu işlemi yapmamıza izin veriyorlar mı?

Asus TUF A15 gaming laptopun kendi SSD sini söküp Kingston KC3000 1TB takmayı planlıyorum, bu işlem arka kapak açılacağı için garantiyi bozar mı? Yoksa gaming laptoplarda bu işlemi yapmamıza izin veriyorlar mı?
Bazıları izin veriyor, bazıları vermiyor. Aldığınız yerle görüşün.

Bozulmuyor ben geçen sene eklerken garantisi bitmemişti eklemeden önce sormuştum. TUF A15 serilerinde SSD, RAM gibi yükseltmelerde bozulmadığını söylemişlerdi ama yükseltmeyi yaparken zarar verirsen bozuluyor tabii ki.

Bozulmuyor ben geçen sene eklerken garantisi bitmemişti eklemeden önce sormuştum. TUF A15 serilerinde SSD, RAM gibi yükseltmelerde bozulmadığını söylemişlerdi ama yükseltmeyi yaparken zarar verirsen bozuluyor tabii ki.
Yani zarar verince garantinin bozulması mantıklı bence de :) Ama kapak açıldı diye garanti kapsamı dışında bırakılırsa sorun olurdu benim için. Teknik servis deneyimim epey olduğundan dolayı sorun yaratacağını sanmıyorum.

Bu arada Asus Vivobook gibi premium kategorisindeki laptoplarda kapak açılsa dahi bozulduğunu söylemişlerdi bir arkadaşıma

Yani zarar verince garantinin bozulması mantıklı bence de :) ama kapak açıldı diye garanti kapsamı dışında bırakılırsa sorun olurdu benim için. Teknik servis deneyimim epey olduğundan dolayı sorun yaratacağını sanmıyorum.

Bu arada ASUS Vivobook gibi premium kategorisindeki laptoplarda kapak açılsa dahi bozulduğunu söylemişlerdi bir arkadaşıma.

Garanti bozulmaz ama stok parçaları sakla. Eğer değişim vs. durum olursa stok parçaları istiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı