ASUS TUF B450-PRO vs ASUS TUF X570 (Wi-Fi)

Sakar Şakir

Centipat
Ryzen 3700X alacağım. Bu işlemci için hangi anakartı önerirsiniz?

ASUS TUF Gaming B450-PRO vs ASUS TUF Gaming X570 (Wi-Fi)

Bunların arasındaki en büyük fark nedir? Hangisi daha mantıklı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciye sahibim TUF B450 PRO modelini kullanıyorum gayet memnunum. X570’in artı yanları bana hiçbir şekilde hitap etmediği için bu şekilde bir karar verdim. X570 artılarını sıralamak gerekirse:
1. Çoklu ekran kartı takılabilmesi
2. Daha serin çalıştığı sanılıyor ( aksine testlere bakıldığında daha çok ısındığı görülüyor )
3. PCI Express 4.0 desteklediği için ileriye dönük olması ( “ileriye dönük” tabiri sağda solda bir cazibiyeti vurgularmışçasına çok kullanılıyor fakat alanlara sorsan çoğu hangi konuda ne işe yarayacağını bile bilmezler 🤨 )
4. Daha iyi O.C. performansı sunması. (B450 ile 3700x’i çoğunlukla stock değerlerde kullanıyorum, en fazla 4.0GHz’ye çıkarttım, soğutucum kule tipi ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. İki anakartta da overclock yapan arkadaşlar aradaki farkı (varsa eğer) daha net anlatabilirler )
5. Wi-Fİ özelliğinin olması.

Eksileri : 1000₺ fark olması 😂 Başlı başına yetip de artıyor bana göre.

Özet sonuç: Benim param var arkadaşım, işlemciye ekran kartına parayı bayıldım anakart da üst düzey (göreceli) olsun dersen X570, çoklu ekran kartıyla işim yok makul miktar O.C. yapacağım f/p olsun aradaki fiyat farkıyla da ekran kartını yükseltirim veya total tutarı düşürürüm diyorsan B450.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı