Çözüldü ASUS TUF FA506II geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ptmust21

Hectopat
ASUS TUF FA506II bilgisayara sahibim ve en son gerçekleştirdim Framework güncelleştirmesinden sonra bilgisayarım kilit ekranında takılı kaldı ve ben de dolayısıyla tuşundan kapamak zorunda kaldım. Sürücülerim güncel, daha önce bir defa yaşadığım bir sorun fakat geçmişti o sefer de tavsiyeleriniz nelerdir? BIOS'da kontrol ettim Fast Boot enable.
Buraya bilen varsa bu sorunu yazabilir mi ya da tavsiyesi olan? @Recep Baltaş.

Son düzenleme:
Çözüm
Dostum fan ayarın 2700 ve 2800 RPM civarında dönmeye başlayınca gerçekten traktör sesine benzer bir ses çıkıyor.
Radeon sürücüsünü silip tekrardan kurulumunu yaptım

1. Radeon Software program ekle silden sil.
2. daha sonra AMD sitesinden güvendiğiniz hata çıkartmayacak sürücüyü kurun.

Eğer ki kursanız bile düzelmiyorsa DDU rehberinden yararlanarak sürücüyü temelli kaldırın. Daha sonra kurmaya çalışın.
Bende bilgisayarı kapatmada sıkıntı olmuyordu. Bilgisayarı açarken asus yazısı geliyor o bitince kilit ekranına geçmesi 1 dk oluyordu. CyrstalDiskMark'tan test yaptığımda yazma hızı çok düşük gelmişti. Sonuçları şurada : ASUS TUF A15 laptop SSD sonuçları nasıl? . Açıkçası 3 hafta süren sıkıntı kendiliğinden çözüldü. Bir çözüm bulamadım. Ama gelen güncellemeler bazen sıkıntı çıkarıyor bu tip.

Aynen öyle kardeşim kendisi geliyor artık güncelleme midir nedir bilmem ama kendisi yine gidiyor benim de konum vardı kapanmada sıkıntı yaşıyordum.
Kardeşim bir de sana bir sorum olacak fanında herhangi bir hırıltı işitiyor musun?

Dostum fan ayarın 2700 ve 2800 RPM civarında dönmeye başlayınca gerçekten traktör sesine benzer bir ses çıkıyor.

Eğer ki kursanız bile düzelmiyorsa DDU rehberinden yararlanarak sürücüyü temelli kaldırın. Daha sonra kurmaya çalışın.

Çözüm

peki sizin fan sorununuz düzeldi mi

Maalesef kardeşim hala uğraşıyorum. Sonu servis olacakmış gibi gözüküyor fakat RAM aldıktan sobra takarken biraz bakmayı düşünüyorum kablo vs. sürtüyor mu ondan dolayı mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı