ASUS TUF FX504 soru/cevap

Ayhan Doğa

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum. ASUS TUF Gaming FX504GD_FX80GD almıştım. Uzun bir süre geçmiş gibi hissettim. Ve deneyimlerimi aktarmak istedim. Ürün özelliklerini alt tarafa yazdım. Sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Aynı zamanda oyun testlerini yaptıkça YouTube linkleriyle sizlere iletmeyi düşünüyorum.

TUF Gaming FX504GD_FX80GD.
*BIOS: FX504GD. 312 (type: UEFI)
*Processor: Intel(r) Core(tm) i5-8300H CPU @ 2.30GHz (8 CPUs), ~2.3GHz.
*Memory: 8192MB RAM.
*NVIDIA GeForce GTX 1050,4 GB GDDR5 VRAM.
*15.6" (16: 9) LED backlit FHD (1920x1080) 60Hz anti-glare IPS-level panel with 45% ntsc.
*1TB 5400RPM SATA HDD (firecuda)
*256 GB SATA3 M.2 SSD.
*Wi-Fi.
Integrated 802.11 ac (2x2)
*Bluetooth.
Built-in Bluetooth V4.0.
*Giriş - çıkış
1 X combo ses.
1 X RJ45 lan
1 X type a USB2.0.
2 X USB 3.0 port(s) type a.

1 X HDMI, Support HDMI 1.4.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 ekran kartına sahip bir laptop bu saatten sonra alınmaz, hatta 1050 Ti bile alınmaz. 1650'den aşağı düşmemeye çalışın. Anlayacağın @ayhan kesinlikle değmez.

Aynı bilgisayara sahibim ama internetim olmadığı için fazla kullanamadım. Oyunlarda maksimum kaç dereceyi gördün? Bu hangi oyundu?

Tek oynadığım oyun oldu şimdiye kadar. Çoğunlukla iş için kullandım.
Project CARS
Yüksek ayarlarda 10 dakika test ettim. Normal şartlarda orta ayarlarda 60FPS alıyorum. Test için yüksek ayarlara alarak test ettim. 10 dakika sonucunda 48 50 derece arasındaydı. Bu sırada fan boost açmıştım. İstersen fan boost açmadan test edebilirim. Aynı zamanda fan boost açıkken sistem boşken 38 39 derece oluyor. Fan boost kapalıyken 42 derece olabiliyor. Başka oyunları test ettiğim zaman geri dönüş yaparım.

*Testlerin hepsi AIDA64 EXTREME ile 2 kez yapıldı.
Aynı bilgisayara sahibim ama internetim olmadığı için fazla kullanamadım. Oyunlarda maksimum kaç dereceyi gördün? Bu hangi oyundu?

Tek oynadığım oyun oldu şimdiye kadar. Çoğunlukla iş için kullandım.
Project CARS
Yüksek ayarlarda 10 dakika test ettim. Normal şartlarda orta ayarlarda 60FPS alıyorum. Test için yüksek ayarlara alarak test ettim. 10 dakika sonucunda 48 50 derece arasındaydı. Bu sırada fan boost açmıştım. İstersen fan boost açmadan test edebilirim. Aynı zamanda fan boost açıkken sistem boşken 38 39 derece oluyor. Fan boost kapalıyken 42 derece olabiliyor. Başka oyunları test ettiğim zaman geri dönüş yaparım.

*Testlerin hepsi AIDA64 EXTREME ile 2 yapıldı.
Cinebench R20 multi ve single puani ve eger var ise 3D Mark TimeSpy, eger yok ise Superposition. Sogutmasi nasil memnun musunuz?

Superposition_Benchmark_v1.1_2622_1569750550.png

*Test sırasında pil ayarları orta dereceli performanstaydı.
Bu laptopu almaya düşünün varsa kesinlikle almasın o fiyata I5 9300H ve GTX 1650 laptoplar var.

Evet katılıyorum. Ama bu ürünü aldığım zaman fiyatlar daha uygundu. Hem şimdi olduğu gibi çok fazla seçenek yoktu. Çok daha iyi fiyatlara bu üründen iyisini bulabilirsiniz. Benim bu konuyu açma nedenimin ürün hakkında bilgi vermek. Satın alınması için bir gayretim yok.
1050 ekran kartına sahip bir laptop bu saatten sonra alınmaz, hatta 1050 Ti bile alınmaz. 1650'den aşağı düşmemeye çalışın. Anlayacağın @ayhan kesinlikle değmez.

Bu ürünü önceden almıştım. Kullandım ve merak eden olursa diye bilgileri paylaşmak istedim. Bende 1050 gibi kartların tercih edimesini istemem.

Son düzenleme:
ben en fazla 75 derece gördüm pc 24 ssat açıktı o fiyata gtx1650 lili laptop alınır ancak asusun tasarımını bulamazsanız ben tasarıma önem verdiğim için bu modeli aldım çok memnunum 75 derece zar zor gördü altınsa soğutucu vs hiç bişey yok bu arada

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı