ASUS TUF Gaming 650W vs MSI MPG A650GF

Ben de güç kaynağı almayı düşünüyorum. Bu ikisi arasında kaldım. Max 3000TL bütçem var. MSI daha avantajlı duruyor ama bir siteden baktığımda 12v kanalına 21-30A yazmış. Hatalı mı doğru mu emin olamadım. Bunlardan hangisi daha iyi olur ya da farklı bir marka var mıdır daha avantajlı olan?

MSI daha avantajlı duruyor ama bir siteden baktığımda 12v kanalına 21-30A yazmış.
Multi rail yapısından kaynaklı öyle yazmışlardır, ünitede farklı amaçlara hizmet eden 4 adet 12V kanalı var.

Bunlardan hangisi daha iyi olur ya da farklı bir marka var mıdır daha avantajlı olan?
Marka bazlı bakmayınız, öncelikle diyeceğim bu.

İkinci olarak en son RM750X hatırlıyorum 3000 TL'ye, onun harici piyasadan haberdar değilim.

İkinci olarak en son RM750X hatırlıyorum 3000 TL'ye, onun harici piyasadan haberdar değilim.

Başka bir konudaki şu sorunumdan dolayı Corsair bir ürün bir daha almak istemiyorum. Şu anda araştırma aşamasındayım ve 1-2 haftaya yeni bir güç kaynağı almak istiyorum.

Başka bir konudaki şu sorunumdan dolayı Corsair bir ürün bir daha almak istemiyorum. Şu anda araştırma aşamasındayım ve 1-2 haftaya yeni bir güç kaynağı almak istiyorum.
Şanssız bir deneyim olmuş, yine de dediğim gibi marka ve Corsair olarak düşünmeyin. RM750X, CV550 ve VS550'yle arasına uçurumlar koyan bir ünite. Bu arada CV550 kronik sorunlu bir ünite değil (coil whine bir kronik sorun sayılmaz), VS550'nin sarı/turuncu etiketli modeli öyle. Bir de yeşil etiketli CX serisi diye hatırlıyorum.

Araştırmanıza devam edin, bulduğunuz üniteleri sormadan alışveriş yapmayın derim.

Geri
Yukarı