Çözüldü ASUS TUF Gaming A15 FA507NU laptopta Windows kurulum ekranında diskler gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Micron (?)
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
Ryzen 7 7735HS
Selam.

Laptop bu.

Laptop yeni alındı. Windows 11 veya Windows 10 kurmaya çalışırken, disk seçme ekranında disk gözükmüyor.
Diskpart ile baktığımızda gözüküyor, sürücü yükle kısmında Yerel Disk C: olarak gözüküyor ama kurulum diski olarak gözükmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videolardaki çözümler işe yaramamaktadır.

Laptop AMD işlemcili, laptopta bulunan SSD BIOS'tan gördüğüm kadarıyla Micron marka.

@Recep Baltaş, @Yener K.

Çözüm
Konuya çözüm vermemişiz. Eksik kalmasın.

Bu sorunu yaşadığımda iki tane yöntem uyguladım. Dolayısıyla hangisinin sorunu çözdüğünü bilmiyorum.
  1. Bilgisayarı söküp diski tak çıkar yaptık.
  2. Hazırladığım Windows USB, Ventoy ile çalışıyordu ve Ventoy bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Daha sonrasında USB'ye WoeUSB-ng ile (Linux üzerinde) Windows ISO dosyasını yeniden yazdırdım.
Tüm bu işlemler sonrasında disk gözüküyordu ve kurulumu da başarılı bir şekilde yaptım.
@Kernelginar bu video işini görür.

Komutları yazman yeterli.

Son düzenleme:
İşe yaramadı. Sorun hâlâ devam ediyor.

Konuya çözüm vermemişiz. Eksik kalmasın.

Bu sorunu yaşadığımda iki tane yöntem uyguladım. Dolayısıyla hangisinin sorunu çözdüğünü bilmiyorum.
  1. Bilgisayarı söküp diski tak çıkar yaptık.
  2. Hazırladığım Windows USB, Ventoy ile çalışıyordu ve Ventoy bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Daha sonrasında USB'ye WoeUSB-ng ile (Linux üzerinde) Windows ISO dosyasını yeniden yazdırdım.
Tüm bu işlemler sonrasında disk gözüküyordu ve kurulumu da başarılı bir şekilde yaptım.

Çözüm

Geri
Yukarı