ASUS TUF Gaming F15 işlem esnasında ısınıyor

Bazen normal kullanımda bile 80 dereceyi geçebiliyor. Oyunda 95-85 arası gidip geliyor. Daha ağır bir oyunda 100 derece civarı.
Bu durumda evet aşırı ısınma var o zaman. Undervolt deneyebilirsiniz. Forumda çeşitli UV anlatımları var ama işlemciden işlemciye değerler değişir. Burada veya Google'da ararken işlemci modelinizi de yazmanızı öneririm.

Altına bir kitap koy kullan ASUS TUF'ların soğutma sistemlerinin roga benzetildiğini duymuştum bir sorun olmamalıydı sanki :(

Masada kullanılıyorsunuz da altında hava akışı var mı yani? Yoksa direk olduğu gibi masada mı duruyor?
Hava akışı derken ne demek istiyorsunuz? Masanın üstünde işte olduğu gibi. Daha önceki laptoplarımda bir sıkıntı olmamıştı.
Altına bir kitap koy kullan ASUS TUF'ların soğutma sistemlerinin roga benzetildiğini duymuştum bir sorun olmamalıydı sanki :(
Kitap mı koyayım? O kadar para veriliyor bu bilgisayarlara biz kitap mı koyacağız?

Hava akışı derken ne demek istiyorsunuz? Masanın üstünde işte olduğu gibi. Daha önceki laptoplarımda bir sıkıntı olmamıştı.

Altında fan çıkışları var, bu hava çıkışlarından çıkan hava orada sıkışmadan altında hava dolaşımı oluşturup yan ve arkalardan dışarı çıkması gerekiyor. En kötü ihtimal arkadaki köşelere silgi koy altı havaya kalksın.

Kitap mı koyayım? O kadar para veriliyor bu bilgisayarlara biz kitap mı koyacağız?

Dostum oyuncu laptopu olduğu için mecbur koyacaksın bilgisayarda video falan izlemiyorsun ki ısınma gibi bir sıkıntın olmasın cayır cayır fanlar çalışırken ekstra boşluk yaratacaksın ki hava sirkülasyonu rahatlasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı