Çözüldü ASUS TUF Gaming F17 ile Game Visual'a giriş yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frknbarbar

Hectopat
ASUS TUF Gaming F17 FX706'lı bilgisayarım var. Armoury Crate uygulamasından Game Visual'a girince resimdeki gibi bir hata alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Not: Fn+v basınca hiçbir şey değişmiyor. Appden gameviual yükleyince fn+v sadece default oluyor başka değişmiyor ancak Armoury Crate'den gameviuasl girince eski bir sürüm mevcut onu kaldırın yazıyor bu kezde.

Dosya Ekleri

• 2021-04-17 (3).png
    2021-04-17 (3).png
    108,1 KB · Görüntüleme: 205
Son düzenleme:
Çözüm
Aslında MyASUS da bir farklı görsel ekledim. Silip tekrar kurmayı denedim hocam bir şey değişmedi.
MyASUS normal hocam bende de aynı, bu yeni tarzı. Ancak sizin sorunu anlamış değilim. Müşteri hizmetlerini arayın ve ürünün seri numarası ile ekranınızın GameVisual destekleyip desteklemediğini sorun hocam. Bazı modeller ülkemize özel konfigürasyon yapabiliyorlar. Bundan dolayı belki sizin panel desteklemiyor olabilir. Bunun dışında aklıma başka bir çözüm gelmedi ne yazık ki. Eğer müşteri hizmetleri de seri numarası ile desteklediğini doğrular ise o zaman teknik servise gitmesi gerekiyor. Çünkü tüm bu işlemler sonrası o GameVisual kısmının gelmesi gerekirdi...
Maalesef öyle hocam ilginiz için çok teşekkürler.

Hocam aynı laptop aynı sorun bende de var. Hem destekli modeller arasına yazıp hem de desteklenmiyor olması bana biraz saçma geldi. Bundan önceki modelde de bu sorunu yaşayanlar olmuş ama onlar format attıktan sonra bu sorunla karşılaşmışlar. Belki formatla bizim sorun çözülür diye düşünüyorum en kısa zamanda format atıp deneyeceğim. Tekrar yazarım düzelirse. O kadar para verip şu kadar küçük bir özelliğin çalışmaması canımı çok sıktı cidden.

Hocam aynı laptop aynı sorun bende de var. Hem destekli modeller arasına yazıp hem de desteklenmiyor olması bana biraz saçma geldi. Bundan önceki modelde de bu sorunu yaşayanlar olmuş ama onlar format attıktan sonra bu sorunla karşılaşmışlar. Belki formatla bizim sorun çözülür diye düşünüyorum en kısa zamanda format atıp deneyeceğim. Tekrar yazarım düzelirse. O kadar para verip şu kadar küçük bir özelliğin çalışmaması canımı çok sıktı cidden.
Aynı sorun MSI cihazlarda da olabiliyor. Her MSI cihaz her özelliği desteklemiyor mesela. Bunu müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Genelde sitedeki bilgiler çok tazelenmez, hatalar mümkündür. Bu yüzden en garanti yollardan biri müşteri hizmetleridir.

Beni müşteri hizmetlerinden arayıp desteklemediğini söylediler. Alternatif çözümler sundular. NVIDIA mesela oradan kendin manuel ayarlayabilirsin gibi hiç denemedim bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı