Çözüldü ASUS TUF Gaming FX 506lH Opencore 13.0 Ventura ALC256 bip sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MustafaBS

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Kimyager
Intel Core i5 10300H sisteme sahibim, ASUS TUF Gaming FX 506lh laptopum var.
Yeni kurdum Ethernet sorununu çözdüm Realtek8111 2.4.2 kext ile ancak ALC256 ses sorununu çözemiyorum EFI'mi kontrol eder misiniz?
Ses kextim güncel mi? Hackintosh'a fazla hakim değilim ancak düzeltme yolunu tarif ederseniz düzeltebilecek kadar bilgisayara hakimim.
Kulaklık açılışta Apple logosu varken uzunca "cızırtılı biiiiiiip" sesi veriyor. macOS sistemi açılınca bir süre daha bu ses sürüyor. Sonra cızırtı sesi düzeliyor kulaklık normal ses veriyor. Ancak kulaklığı çıkarınca ne bir cızırtı ne de bir düzgün ses var hoparlörde.

Güncelleme1: Az önce laptopu yeninden başalattım. Hoparlörden çok güzel net ve düzgün ses gelmekte ancak kulaklık girişine kulaklık taktığımda ses net ancak az gelmekte. Bilgisayarı her yeni başlattığımda "ya hoparlör düzgün çalışıyor, jak girişindeki kulaklık düzgün çalışmıyor" ya da "jak girişindeki kulaklık düzgün çalışıyor, hoparlör hiç çalışmıyor." çözemediğim bir tutarsızlık var.

Güncelleme 2: Güncelleme 1'i yazarken hoparlörden ses yine gitmiş, bu sefer jaktan iyi ses geliyor hoparlörden hiç gelmiyor ahahha komedi gibi yahu....!

EFI linkim: EFİM - Google Drive

Dosya Ekleri

• Görüntü 5.03.2023 22.27.jpg
    Görüntü 5.03.2023 22.27.jpg
    193,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Çözüm
Burayı inceler misin?
Burayı inceler misin?

Çözüm

Geri
Yukarı